Tag : Лион

Спорт Фудбал

Овој гол на Пјаниќ е хит меѓу навивачите на Барса (ВИДЕО)

Слободен печат
Уште пред 10 години босанскиот интернационалец го привлече вниманието на каталонскиот клуб. Миралем Пјаниќ вчера и официјално стана играч на Барселона, после четири години одлучи...
Спорт Фудбал

ЛШ, потврден датумот: Дали Лион може да го елиминира Јувентус? (ВИДЕО)

Слободен печат
Претседателот на францускиот клуб Лион, Жан-Мишел Ола ја потврди информацијата дека неговата екипа кон почетокот на август ќе го игра реванш натпреварот од осминафиналето во...
Спорт Фудбал

Француски лекар: Не требаше да се одигра натпреварот Лион-Јуве! (ВИДЕО)

Слободен печат
Француски лекар во пензија и шеф ка локален синдикат смета дека натпреварот во Лигата на шампионите е „виновен“ за ширењето на коронавирусот во Франција. Според...
Спорт Фудбал

УЕФА одложи два натпревари во Лигата на шампионите

Слободен печат
Манчестер сити со кратко соопштение потврди дека од УЕФА доби известување за одложување на мечот на „Етихад“ во кој требаше да го пречека Реал кој...
Спорт Фудбал

Лион со предност оди во Торино, Сити за пет минути го замолкна „Бернабеу“! (ВИДЕО)

Слободен печат
Вечерва се одигра нови натпревари од осминафиналето во Лигата на шампионите, во првите пресметки Лион беше подобар од Јувентус со 1:0, а Реал Мадрид беше...
Спорт Фудбал

Арсенал ја откри трансферната цел во зимскиот преоден рок

Слободен печат
Премиерлигашот Арсенал покажува интерес за играчот на Лион, Муса Дембеле, објави „Мирор”. Напаѓачот е главната трансфер цел на „топчиите” во зимскиот преоден рок 2020. Кандидатурата...
Спорт Фудбал

Наместо да прослават нокаут-фаза во ЛШ, се тепаа со своите навивачи! (ВИДЕО)

Слободен печат
Лион забележа реми против Лајпциг на домашен терен (2:2), иако после првото полувреме имаше негатива од 0:2. После мечот наместо да прослават пласман во осминафиналето...
Вести Свет

ЗЕМЈОТРЕС ВО ФРАНЦИЈА: Четворица повредени

Слободен печат
Земјотрес со интензитет од 5,4 степени е регистриран во близина на Монтелимар во Дром-Франција, а повредени се четири лица, од кои едно е посериозно, јави...
Спорт Фудбал

Руди Гарсија е новиот тренер на Лион

Слободен печат
Лион го именуваше францускиот стручњак Руди Гарсија за нов тренер на екипата. Поранешниот стратег на Олимпик Марсеј и Рома, потпиша договор до јуни 2021 година....
Спорт Фудбал

Нов кандидат за клупата на Манчестер јунајтед (ФОТО)

Слободен печат
Иако сме сеуште на почетокот од сезоната, лошите резултати на Манчестер јунајтед може да се причина за „итно“ заминување на досегашниот менаџер Оле Гунар Солскјер....