6 C
Скопје

Tag : мемфис депај

Спорт Фудбал

Три засилувања за Барселона се сигурни, дали Халанд ќе биде шлагот на тортата?!

Слободен печат
Новиот претседател на Барселона, Жоан Лапорта, и покрај големите финансиски проблеми со кои се соочува каталонскиот тим, се подготвува за летниот преоден рок во кој...
Спорт Фудбал

Агуеро постигна договор со Барса, се чека само потпис!?

Слободен печат
Денеска повторно се шпекулира дека Серхио Агуеро е блиску до трансфер во редовите на Барселона. Мадридскиот „АС“ ексклузивно открива дека Аргентинецот постигнал договор на лично...
Спорт Фудбал

Барса „не успеа“ со Депај, има друг план како да го задржи Меси!?

Слободен печат
Лионел Меси беше разочаран ова лето кога Барселона одлучи да се раздели со Луис Суарез. Уругваецот се пресели во Атлетико Мадрид и покажа дека е...
Спорт Фудбал

Јувентус му постави ултиматум на Дибала, прифати нов договор или оди си

Слободен печат
„Старата дама“ осум години доминира во Серија А, но оваа сезона под водство на тренерот дебитант, Андреа Пирло не игра како што очекуваат навивачите и...
Спорт Фудбал

„Старата дама“ ја краде најголемата желба на Барса!?

Слободен печат
Јувентус и Барселона си разменуваа играчи во претходните години, се договораа за трансфери и позајмици, а сега имаат и иста „мета“. Мемфис Депај веќе со...
Спорт Фудбал

Лапорта ги откри картите: Доколку повторно стане претседател, Барселона ќе биде непобедлива

Слободен печат
Претседателските избори во Барселона за наследник на Жосеп Марија Бартомеу ќе се одржат на 24. јануари, а еден од главните фаворите покрај Виктор Фонт е...
Спорт Фудбал

Откриен планот на Барселона за зимскиот преоден рок

Слободен печат
На почетокот од состанокот управата му објаснила на тренерот дека клубот нема пари за големи трансфери во јануари и дека ќе се обиде бесплатно или...
Спорт Фудбал

Барселона уште сега си договори засилување за јануари

Слободен печат
Повеќе нема дилеми, на тренерот Роналд Куман во зимскиот преоден рок ќе му биде исполнета најголемата желба кога седна на клупата на Барселона, да го...
Спорт Фудбал

Депај не се откажува од трансфер во Барселона

Слободен печат
Мемфис Депај откри дека поради „одредени правила“ не можеше да се пресели во каталонскиот гигант од редовите на Лион. Иако се пишуваше дека уште во...
Спорт Фудбал

Ола: Имаме договор со нив, Депај сака да игра за Барса!

Слободен печат
Каталонскиот гигант во самата завршница од преодниот рок се обиде да ангажира засилувања за новата сезона, една од желбите беше Мемфис Депај, но неуспешно. Особено...