• мемфис депај

Мемфис Депај потпиша за Атлетико Мадрид до јуни 2025 година

Поранешниот фудбалер на Барселона, холандскиот репрезентативец Мемфис Депај е нов играч на Атлетико, соопшти денеска мадридскиот клуб. По лекарските прегледи, Депај потпиша договор со „јорганџиите“ до јуни 2025 година. Барселона ќе добие надомест од три милиони евра. Во соопштението на мадридскиот клуб се наведува дека Депај ќе биде претставен пред јавноста вечерва од 18.00 часот. …

Мемфис Депај потпиша за Атлетико Мадрид до јуни 2025 година Read More »