9 C
Скопје

Направете си ја ова попладне – Старинска торта со мармалад

Состојки:

2 јајца

200 грама шеќер

200 грама брашно

150 милилитри масло за јадење

1 прашок за печиво

100 грама мелени ореви

6 лажици мармалад од сливи

Подготовка:

Во сад, убаво изматете ги јајцата заедно со шеќерот. Матете се додека не добиете цврста смеса а потоа во садот додадете ги и брашното, маслото за јадење, прашокот за печиво и мелените ореви. Сите состојки убаво измешајте ги со помош на дрвена лажица.
Добиената смеса, истурете ја во претходно подмачкана тава за печење. Печете го пандишпанот во претходно загреана рерна на температура од 200 степени целзиусови околу 25 минути.

Испечениот колач, извадете го од рерна и почекајте да се излади. Одозгора премачкајте го со мармалад од сливи.

Прочитајте и...  ВИДЕО: Наоми Кемпбел ја покажа својата луксузна вила во Кенија

Поврзани вести

Адвокатот на Вајнстин тврди: Тој е веќе речиси слеп, му испаѓаат и забите

Слободен печат

Чоколадо, грозје, коски од живина и друга храна која не смее да ја јаде вашето куче

Слободен печат

Поради неа луѓето се самоубивале: Ова е најтажната песна во Југославија која Тито лично ја забранил

Слободен печат

Ковчегот во кој ќе биде погребан принцот Филип е направен пред 30 години: Еве зошто тој е обложен со олово

Слободен печат

ВИДЕО | Вежбајте секој ден, 10 до 20 минути со Памела: За подобро расположение и витка фигура

Слободен печат

На 16 години го исфрлиле од училиште, живеел во приколка и бил осомничен за убиство: 8 помалку познати факти за легендарниот Џим Кери

Слободен печат

Остави Коментар