• мармалад

Направете си ја ова попладне – Старинска торта со мармалад

Состојки: 2 јајца 200 грама шеќер 200 грама брашно 150 милилитри масло за јадење 1 прашок за печиво 100 грама мелени ореви 6 лажици мармалад од сливи Подготовка: Во сад, убаво изматете ги јајцата заедно со шеќерот. Матете се додека не добиете цврста смеса а потоа во садот додадете ги и брашното, маслото за јадење, …

Направете си ја ова попладне – Старинска торта со мармалад Read More »