Најплатената славна личност за 2020 – Заработила многу повеќе од Роналдо, Федерер и Меси заедно (ФОТО)

Магазинот Форбс неодамна на Кајли Џенер и ја одзема титулата најмлада милијардерка во светот и го обвини нејзиното семејство дека умешно ја зголемува вредноста на нејзиниот козметички бренд, но таа сега повторно се најде на врвот од нивната листа.

Овој пат станува збор за најновата нивна листа со сто најплатени славни лица која ја објавуваат секоја година. Кајли со заработка од 590 милиони долари го зазема првото место, речиси за три пати повеќе од нејзиниот зет Канје Вест кој се наоѓа на второто место со заработка од 170 милиони долари.

инстаграм

На третото место се најде Роџер Федерер со 106,3 милиони, потоа Роналдо (105 милиони) и Меси (104 милиони). На шестото место е актерот Тајлер Пери (97 милиони), а следат Нејмар (95,5 милиони), Хауард Стерн (90), Леброн Џејмс (88,2) и Двејн Џонсон (87,5).

Кајли заработила повеќе отколку Вест, Федерер и Роналдо заедно, а за тоа придонесе и продажбата на 51% од уделот во козметичката компанија „Coty“ за 600 милиони долари.

Инаку, 100-те најплатени славни лица во светот заработиле вкупно 6,1 милијарда долари (пред одбивање на данокот), што е за 200 милиони помалку отколку минатата година.

Форбс вели дека за тоа е заслужна пандемијата на коронавирусот поради која се откажани многу спортски и културни настани.

Прочитајте и...  Соопштени резултатите од обдукцијата на Наја Ривера, која настрада на 33 години! (ФОТО)

Прочитај повеќе

Соопштени резултатите од обдукцијата на Наја Ривера, која настрада на 33 години! (ФОТО)

Васко Спасоски

Топ книги од македонските писателки Бужаровска, Димковска и Пармаковска

Александар Маџаровски

Ели Гулдинг се враќа на сцената: Отворено за психичкото здравје и вознемиреноста

Слободен печат

2000 милиграми витамин Ц дневно за заболените од ковид-19

Слободен печат

Телохранителот на Џони Деп откри како глумецот го исекол прстот

Слободен печат

Четири показатели дека имате вишок отрови во организмот

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Дневен хороскоп за 15 јули: Сензуалност ќе биде она што ќе ви го одбележи денов

Слободен печат

Виц на денот: Професори

Слободен печат

Телото ги разоткрива: 12 чудни симптоми поврзани со високо ниво на стрес

Слободен печат

Антониа Гиговска порасна: Погледнете какви фотки сподели на Инстаграм! (ФОТО)

Слободен печат

Среќните парови ги имаат овие 10 навики: Ако се пронајдете во барем 3, вие сте на вистинскиот пат!

Слободен печат

Иако неговиот лик почина во првиот дел, Расел Кроу се надева дека ќе заигра во продолжението на „Гладијатор“

Слободен печат