25.8 C
Скопје

Tag : 2020

Живот Магазин Магазин слајдер

Земјата била најтивка во 2020 година во споредба последните неколку децении: Причината за тоа е коронавирусот

Слободен печат
Планетата Земја имала најтивок период во текот на 2020 година во споредба со претходните децении, бидејќи пандемијата на коронавирусот значително ја намали човечката активност и...
Живот Магазин Магазин слајдер

ВИДЕО | Симпатично, но сепак тажно: Девојче родено во 2020 година мисли дека се околу неа служи за дезинфекција на рацете!

Слободен печат
Ќе се насмеете сигурно, а можеби и ќе се растажите… Звучи речиси неверојатно дека апратите со средства за дезинфекција пред една година главно можевме да...
Ви Препорачуваме Магазин Магазин слајдер Филм и ТВ

ВИДЕО: Филмските критичари го прогласија „Nomadland“ за најдобар филм во 2020 година

Слободен печат
Престижното американско Национално здружение на филмски критичари ја прогласи драмата „Nomadland“ на режисерката Клое Зао за најдобар филм во 2020 година. „Nomadland“ според изборот на...
Вести Регион

Во Словенија збор на 2020 година е карантин

МИА Агенција
Центарот за истражување при Словенечката академија на науките и уметностите соопшти дека збор во 2020 година е „карантин”, а потоа следад „бициклизам” и „14 дена”....
Ви Препорачуваме Жена Магазин Магазин слајдер

Без нив веќе ништо нема да биде исто: Исклучителни жени кои ги загубивме во 2020 година

Ј.К.Д
Тешко е да се сфати количината на загуба што ја видовме за една година поради пандемијата, околу 1,8 милиони луѓе ширум светот го загубија својот...
Вести Свет Слајдер

ВИДЕО I Светот во текот на годината која долго ќе ја паметиме

И.И.
Сто и педесет милијарди долари е сумата што ги чинеше осигурителните компании за десетте најскапи временски непогоди ширум светот оваа година со што е надмината...
Вести Ви Препорачуваме Економија

Колапс на туризмот и угостителството во 2020 година

МИА Агенција
Изминатава 2020 година ќе заврши со преку 70 проценти пад на прометот во туризмот и угостителството. Компаниите бараат посебни мерки за поддршка од државата за...
Жена Магазин Магазин слајдер

ФОТО: 12 исклучителни жени кои ја обележаа 2020 година (1 дел)

Слободен Печат
Ги живееме последните денови на оваа апсурдна 2020 година, и ако има нешто убаво што може да се каже, нешто што отскокнува во оваа сурова...
Ви Препорачуваме Магазин Магазин слајдер Сцена

Што очекува Драган Спасов-Дац од новата 2021 година, а по што ќе ја памти 2020?

М.Р
Очекувањата од новата година која е пред прагот ни ги разгорува желбите за подобро утре. Веруваме дека новата година ќе биде поубава од годината која...
Останатo Спорт

ВИДЕО: Уживајте, најдоброто од Ѓоковиќ во 2020 година!

Слободен печат
По шестипат во неговата професионална кариера годината ја завршува на првата позиција на АТП листата. И на тој начин со тој огромен резултат на вечната...