НАЈГОЛЕМИОТ СЕКС СКАНДАЛ ВО БЕЛАТА КУЌА: Клајв Овен и Сара Полсон во аферата Клинтон-Левински

Третата сезона од популарната телевизиска серија „Американска крими приказна“, а под назив Импичмент, ќе се занимава со најголемиот скандал кој ја потресе белата куќа: Аферата Клинтон-Левински.

Новата сезона ќе ја режира наградуваниот Ричард Шепард, кој со Рајан Марфи, ќе биде и продуцент.

Клајв Овен ќе ја толкува улогата на некогашниот американски претседател Бил Клинтон, додека Бини Фелдстајн ќе ја глуми Моника Левински.

Анали Ешфорд, која се појави во втората сезона „Американска крими приказна“, ја доби улогата на Пол Џонс, а Сара Полсон и Били Ајхнер, ветераните на „Американската хорор приказна“, ќе ги играат ликовите на Линда Трип, која ја откри исповедта на Моника Левински, и новинарот Мета Драж, пренесува „Deadline“.

Прочитајте и...  Меган Маркл е обвинета дека заработува од кралското семејство!
Фото: Профимедиа

Извештајот на Драж прв ја обелодени веста за аферата од Белата куќа на 17 јануари 1998 година.

Новата сезона ќе биде базирана на книгата на Џефри Тубин, „Пропадната завера: Вистинска приказна за секс скандал кој безмалку ќе го срушеше претседателот“.

Премиерата на третата сезона е закажана за 20 септември, 2020 година, на каналот „Фокс“.

За потсетување, првата сезона на наградуваната и доста ценета телевизиска серија „Американска крими приказна“, се занимаваше со судењето за О.Џеј Симпсон, а во втората сезона се обработуваше темата за убиството на Џани Версаче.

Прочитај повеќе

Пејачката Елена Велевска е горда мајка: Нејзините три деца снимија заедничка песна, синот Марко рапува! (ВИДЕО)

Слободен печат

Препознајте го малиот гениј: Овие знаци откриваат дека детето е натпросечно интелигентно

Слободен печат

Еди Марфи е рекордер по број на деца: Еве од колку жени добил 10 наследници! (ФОТО)

Слободен печат

На Антарктикот снегот има крваво црвена боја, а беше измерена и највисоката температура досега! (ФОТО)

Слободен печат

Шокантна исповед: Дома постојано ѝ доаѓале непознати мажи што ѝ ги праќал сопругот

Слободен печат

Харисон Форд ќе ви каже која е тајната за успешниот брак

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Паштета од скуша (РЕЦЕПТ)

Слободен печат

Меган Маркл е обвинета дека заработува од кралското семејство!

Слободен печат

Познатата пејачка Дафи со денови ја дрогирале и ја силувале во заробеништво! (ФОТО)

Слободен печат

Судбината на Евровизија на „стаклени нозе“: Можно е да се откаже поради коронавирус!

Слободен печат

Муабет со Елена Христова, вокалистка на „Баклава“: Албумот „IV“ нѐ сплотува во една голема фамилија

Јасмина Кантарџиева Димков

Весела Христовска: На македонската жена ѝ недостига повеќе самодоверба, време за себе и да знае да каже „не“

Јасмина Кантарџиева Димков