20 C
Скопје

Tag : Клинтон

Магазин Слајдер Сцена

Многу политичари ги поврзува една работа – Никогаш не можат да ѝ останат верни на една жена

Слободен печат
Прељубничките афери во високата политика постојат секогаш, но прељубите на Бил Клинтон биле толку бројни, сочни и јавни што му ја обележиле кариерата. Во текот...
Вести Свет

ВИДЕО: Бил Клинтон задрема за време на инаугурацијата на Бајден

Слободен печат
Поранешниот американски претседател Бил Клинтон, во периодот од 1993 до 2001 година, задрема за време на вчерашната инаугурација на 46. претседател на САД, Џо Бајден,...
Вести Свет

Хилари Клинтон: Бајден е создаден за овој момент на историјата

Слободен печат
Поранешната американска државна секретарка и претседателски кандидат на Демократската партија на изборите во 2016 година, Хилари Клинтон, оцени дека Џо Бајден е „создаден за овој...
Вести Свет Слајдер

Обама, Буш и Клинтон се пријавија доброволно да ја примат вакцината за ковид-19 пред камери

Слободен печат
Поранешните американски претседатели Барак Обама, Џорџ Буш и Бил Клинтон доброволно се пријавија да ја примат вакцината за ковид-19 пред камери откако таа ќе биде...
Вести Свет

Клинтон: Демократите треба по секоја цена да спречат реизбор на Трамп

Слободен печат
Поранешната американска државна секретарка, Хилари Клинтон, смета дека демократите треба да направат се што е во нивна моќ да спречат реизбор на актуелниот шеф на...
Вести Ви Препорачуваме Свет

Објавени компромитирачки фотографии од Бил Клинтон со жртва на озогласениот Џефри Епстајн (ФОТО)

Слободен печат
Фотографии од некогашниот претседател на САД, Бил Клинтон, како го масира девојка која е жртва на педофилот Џефри Епстајн, објавени се денеска во светските медиуми....
Вести Свет

Белата куќа ги отстрани портретите на Клинтон и Буш од видливо место: Префрлени се во стара трпезарија

Слободен печат
Официјалните портрети на двајцата поранешни претседатели на САД, Бил Клинтон и Џорџ В.Буш, во претходните десетина дена се отстраните од големото предворје во Белата куќа...
Вести Свет

Поранешните американски претседатели го осудија расизмот во САД

Слободен печат
Поранешните американски претседатели Џими Картер, Џорџ В.Буш, Барак Обама и Бил Клинтон преку соопштенија ја осудија расната дискриминација во Соединетите Американски Држави. Како што пренесуваат...
Вести Свет

Почина жената која ја откри аферата на Бил Клинтон со Моника Левински

Слободен печат
Американката Линда Трип, која тајно ги снимаше разговорите на поранешниот претседател Бил Клинтон и неговата соработничка Моника Левински и ја откри нивната афера, почина на...
Вести Свет

Хилари Клинтон со критики за договорот на САД со Авганистан – Бара поголемо вклучување на жените во политиката

Слободен печат
Поранешната американска државна секретарка Хилари Клинтон предупреди дека во американскиот план за ставање крај на 18-годишната војна во Авганистан мора да се вклучат и локалните...