На фустанот и се оцртаа сите коски од телото – Кендал Џенер со загрижувачки изглед, сите се прашуваат дали е болна (ФОТО)

Една од најплатените манекенки на денешницата Кендал Џенер ја запрепасти јавноста откако беше сликана во Милано.

Имено, во тесниот фустан во кафена боја Кендал по завршената ревија се упати кон автомобилот и во тој момент беше уловена од папараците, а од фотографиите се загрижија сите нејзини фанови кои се уплашени за нејзиното здравје.

Фото: Профимедиа

На фустанот и се оцртуваше секоја коска од нејзиното тело, а додека светските медиуми пишуваат дека изгледа „нездраво и исцрпено“, фановите вистински загрижени и порачаа да обрне малку повеќе внимание на своето здравје.

Фото: Профимедиа
Прочитајте и...  Зошто родителите треба да организираат повеќе игри на отворено за своите деца?

Поврзани вести

Девојката на Бред Пит во провокативно издание: Прескрасната Никол Португалски ги остави обожавателите без зборови! (ФОТО)

Слободен Печат

Вкусови што се памтат: Српска кујна – Не се тиганици, туку приганици (РЕЦЕПТ)

Милена Ризовска

Што да прават родителите ако детето е позитивно на Ковид-19?

Актерот Арнолд Шварценегер беше итно пренесен во болница, по што се огласи на Инстаграм! (ФОТО)

Слободен Печат

Бритни бара 100 чизбургери, Том Круз 50 танги, а Менсон ќелава проститутка: Лудите барања на холивудските ѕвезди!

Слободен печат

Што треба да јадете по вежбање: Храна за обновување на мускулите

Слободен Печат

Остави Коментар