Tag : коски

Магазин Магазин слајдер Сцена

На фустанот и се оцртаа сите коски од телото – Кендал Џенер со загрижувачки изглед, сите се прашуваат дали е болна (ФОТО)

Слободен печат
Една од најплатените манекенки на денешницата Кендал Џенер ја запрепасти јавноста откако беше сликана во Милано. Имено, во тесниот фустан во кафена боја Кендал по...
Здравје Магазин

Здрава диета: Магнезиум за слабеење и да ги зајакнете коските!

Васко Спасоски
Исхраната со магнезиум е наменета за оние кои сакаат да изгубат вишок килограми, без да го загрозат нивното здравје. Всушност, консумирањето храна која содржи високи...
Вести Ви Препорачуваме Свет

Пронајдени коските на повеќе од 60 мамути при изградба на новиот аеродром во Мексико (ВИДЕО)

Слободен печат
Коски на повеќе од 60 мамути се пронајдени на градилиште за време на работата на новиот аеродром „Фелипе Анхелес” во Мексико Сити, соопшти Националниот институт...
Забава Магазин

Неговиот изглед влева страв во коски: Ксердан можеби не е убав, но затоа е најмилиот мачор (ФОТО)

Слободен печат
Нема влакна, набрчкан е од глава до пети, постојано е намуртен и со ладен поглед, па токму затоа Ксердан важи за најстрашната мачка во светот....
Здравје Магазин

Едната нога може да ви стане пократка од другата, што сè може да доведе до тоа

Слободен печат
Иако не е вообичаена појава, можно е нозете да не бидат со еднаква должина. Иако често се раѓаат со овој проблем, не е лесно да...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

МНОГУ РЕТКА ПОЈАВА во Македонија: Откриена нова гробна конструкција на локалитетот Градиште – Бучинци!

Слободен печат.
Пред крајот на 2019 година заврши археолошкото истражување на локалитетот Градиште – Бучинци под раководство на кустос советникот, Страхил Темов, каде во југозападниот дел од...
Вести Свет

Дилери на дрога уапсени со черепи, човечки коски и фетус: Судот веднаш ги ослободил и ги пуштил на слобода

Слободен печат
Полицијата прнашла повеќе од 400 черепи, десетици коски и фетус во стаклен сад покрај олтар кај неколку осомничени шверцери со дрога во Сиудад де Мексико,...
Вести Свет

Туристите уживаат на рајските плажи, а немаат поим каква МРАЧНА ТАЈНА крие островот – Под земјата се кријат коски кои раскажуваат СТРАШНА приказна (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат
Со 63 плажи, Ротнест Ајленд, австралискиот остров е популарна туристичка дестинација, но веројатно повеќето од посетителите не се запознати со неговото мрачно минато. Од 1838-та...