Tag : кендал џенер

Магазин Магазин слајдер Сцена

ВИДЕО|Кендал Џенер ја откри нејзината најголема тајна: Најплатената манекенка ги воодушеви фановите!

Слободен Печат
Кендал Џенер, најплатената манекенка на светот, деновиве ги воодушеви своите фанови со својата мистериозна „рутина за убавина“ за совршен изглед на лицето. Таа објави видео...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Кендал Џенер откри зошто не разговарале со Кајли повеќе од еден месец

Слободен Печат
Манекенката Кендал Џенер (25) и нејзината сестра Кајли Џенер (23) не разговарале „повеќе од еден месец“ откако се случила непријатна кавга која преминала во тепачка...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Кендал Џенер на Ноќта на вештерките се преобрази во Памела Андерсон: Двојничка која им порачува на америкаците да гласаат

Слободен Печат
Изминатите денови, многумина ширум САД како и остатокот од светот одлучија да се маскираат за Ноќта на вештерките. Во серија сјајни маски, една особено се...
Магазин Магазин слајдер Сцена

На фустанот и се оцртаа сите коски од телото – Кендал Џенер со загрижувачки изглед, сите се прашуваат дали е болна (ФОТО)

Слободен печат
Една од најплатените манекенки на денешницата Кендал Џенер ја запрепасти јавноста откако беше сликана во Милано. Имено, во тесниот фустан во кафена боја Кендал по...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Кендал Џенер и Хејли Бибер уживаат заедно во летото: Многумина велат дека Бибер е конкуренција на најплатениот модел во светот! (ФОТО)

Слободен Печат
Тие се најдобри пријателки, двете се модели, но само една од нив е највисоко платениот топ модел во светот во моментот. Станува збор за Кендал...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Манекенката Кендал Џенер доби казна од 90.000 долари поради тужба од 2017 година!

Слободен Печат
Кендал Џенер ќе мора да плати дури 90 илјади долари и тоа за тужба од 2017 година. Всушност, како што информираат странските медиуми, тогаш рекламирала...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Кендал Џенер повторно со НБА играч, фановите жестоко ја критикуваа: Таа им одговори и го има „твитот на годината“ (ФОТО)

Васко Спасоски
Популарната манекенка и инфлуенсерка Кендал Џенер (24) е фотографирана со НБА ѕвездата Девин Букер (23), а потоа набрзо се најде на мета на „хејтерите“. Kendall...
Забава Магазин

Како го поминуваат времето во карантин Бела Хадид, Емили Ратајковски, Кендал Џенер… (ФОТО)

Слободен печат
Деновите во изолација се пред нас, во зависност од државите кои донесуваат различни мерки за уништување на една од најголемите опасности на човештвото денес, а...
Забава Магазин

Кампањата е инспирирана од легендарниот фустан на пејачката: Кендал Џенер и Џенифер Лопез нови заштитни лица на Версаче (ВИДЕО)

Слободен печат
Кампањата е инспирирана од легендарниот фустан на пејачката. Кендал Џенер и Џенифер Лопез се заштитни лица за новата кампања на брендот Версаче. Колекцијата е инспирирана...
Еспресо

Кендал Џенер ја прослави Новата година со поранешното момче! (ФОТО)

Слободен Печат
Кендал Џенер (24), една од сестрите Кардашијан-Џенер, новогодишната ноќ ја помина со поранешното момче, НБА ѕвездата Бен Симонс (23) во Филиделфија. Некогашниот пар е виден...
MacedonianAlbanian