Монако сака да го ангажира Емери

Поранешниот тренер на Арсенал, Унаи Емери може да го предводи Монако, пренесува „Ле10спорт”.

Раководството на тимот од Кнежеството е заинтересирано да го смени сегашниот тренер Леонардо Жардим.

Монако веќе контактирал со шпански специјалист, но досега тој не е подготвен да се врати на тренерската работа.

Претходно беше објавено дека Монако ќе го разрешат Жардим заради незадоволителни резултати.

Меѓу кандидатите за негова замена се спомнуваа Марселино и Лоран Блан. По 18. кола, Монако го зазема седмото место на табелата во Лига 1

Прочитајте и...  Сексапилна кошаркарка му пркоси на коронавирусот: Валентина бара совет за лето (ФОТО)

Прочитај повеќе

Бартомеу: Барса нема да банкротира во јуни!

Слободен печат

Кога има волја, има и начин: Тренирање кошарка во својата соба! (ВИДЕО)

Слободен печат

Голем гест: Компани ќе им исплати на соиграчите во Андерлехт!?

Слободен печат

Македонскот шампион немаше среќа на подготовките: Дарио Ивановски од Кенија во изолација

Благоја Георгиевски

„Дрим-тимот“ на Анчелоти, без Кристијано Роналдо! (ФОТО)

Слободен печат

За време на полициски час, ограбен екс играч на Партизан! (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Светска шампионка во пливање нема симптоми, но има позитивен тест на коронавирус!

Слободен печат

Уште еден месец без фудбал во Германија

Слободен печат

Штербик ја заврши кариерата поради коронавирусот (ВИДЕО)

Слободен печат

Јувентус со три опции за Кристијано Роналдо

Слободен печат

Кои се највредните фудбалери тинејџери

Слободен печат

Сексапилна кошаркарка му пркоси на коронавирусот: Валентина бара совет за лето (ФОТО)

Слободен печат