Tag : лига 1

Спорт Фудбал

На францускиот фудбал му се заканува колапс, пред откажување договорот тежок 814 милиони евра за ТВ правата

Слободен печат
Кризата предизвиката од пандемијата на коронавирусот, полека но сигурно им почнува да создава големи проблеми и во фудбалот. Француската Лига 1 е прва од најголемите...
Спорт Фудбал

Ди Марија суспендиран на четири натпревари!

Слободен печат
Играчот за врска во нападот на ПСЖ, Анхел Ди Марија е казнет со четири натпревари суспензија во „Лига 1“ поради плукање кон фудбалерот на Олимпик...
Спорт Фудбал

Нејмар во големи проблеми, се жали на расизам, а не се штеди на навреди

Слободен печат
Најголемото француско дерби помеѓу ПСЖ и Олимпик Марсеј заврши со минимален триуф за гостинскиот тим но натпреварот го одбележаа тепачката во последните моменти ос наптреварот...
Спорт Фудбал

Кога ќе се победи најголемиот ривал нема корона, навивачите на Марсеј ја слават победата над ПСЖ (ВИДЕО)

Слободен печат
Олимпик Марсеј по цели девет години конечно успеа да го совлада ПСЖ во француската Лига 1, а навивачите знаеја како да го прослават овој голем...
Спорт Фудбал

Дојде одговорот за Нејмар: Научи да губиш

Слободен печат
Атмосферата по вчерашното големо дерби во францускиот фудбал не стивнува, туку се разгорува со препукувањата на играчите преку социјалните мрежи. Воинствено француско дерби: Тепачка, пет...
Спорт Фудбал

Нејмар бесен по дербито со Марсеј: Жалам што се*кото не го удрив во лице

Слободен печат
Најголемото дерби во францускиот фудбал помеѓу ПСЖ и Олимлик Марсеј заврши со триумф на гостите, но натпреварот имаше и трето полувреме. Воинствено француско дерби: Тепачка,...
Спорт Фудбал

Воинствено француско дерби: Тепачка, пет црвени картони, расизам и триумф на Марсеј (ВИДЕО)

Слободен печат
Дербито во Лига 1 помеѓу ПСЖ и Олимпик Марсеј заврши со триумф на гостинската екипа со 0:1, но натпреварот го одбележа „војната“ на теренот. Во...
Спорт Фудбал

Нејмар успешно се опорави од коронавирусот (ФОТО)

Слободен печат
Фудбалерот на францускиот ПСЖ, Нејмар го победи коронавирусот и таа информација ја сподели на социјалните мрежи. Парискиот клуб на почетокот од месецот објави дека шест...
Спорт Фудбал

Стојановски на позајмица во втората француска лига

Слободен печат
Како што официјално информира неговата екипа Ним (со која има договор до 30 јуни 2022 година), Влатко Стојановски следната сезона ќе игра како позајмица во...
Спорт Фудбал

ПСЖ добива конкуренција, богати инвеститори од Бахреин влегоа во друг париски клуб

Слободен печат
Екипата на ПСЖ откако е во сопственост на шеикот на Катар, доминира во францускиот фудбал, и нема никаква конкуренција во главниот град на Франција, наскоро...