Tag : Леонардо Жардим

Спорт Фудбал

Монако сака да го ангажира Емери

Слободен печат
Поранешниот тренер на Арсенал, Унаи Емери може да го предводи Монако, пренесува „Ле10спорт”. Раководството на тимот од Кнежеството е заинтересирано да го смени сегашниот тренер...
Спорт Фудбал

Спалети можен наследник на Жардим во Монако

МИА Агенција
Клубот од Кнежеството освои само два бода во пет кола. Тој може да биде сменет и на негово место да дојде Лучиано Спалети, кој го...
Спорт Фудбал

Милан има тројца кандидати за наследник на Гатузо

Слободен печат
Екипата на Милан, откако не успеа да обезбеди учество во Лигата на шампионите за наредната сезона, денеска остана без две клучни имиња, директорот на клубот,...