Спалети можен наследник на Жардим во Монако

Клубот од Кнежеството освои само два бода во пет кола. Тој може да биде сменет и на негово место да дојде Лучиано Спалети, кој го напушти Интер на крајот на минатата сезона.

Тренерот на Монако, Леонардо Жардим, наскоро може да ја напушти функцијата поради незадоволителни резултати, пренесува „Калчомеркато”.

Жардим беше отпуштен од Монако минатата сезона, но наскоро се врати, заменувајќи го Тиери Анри.

Претходните неколку дена се шпекулираше дека раководството на Монако во октомври ќе одлучува за тренерската иднина на Жардим во клубот.

Прочитајте и...  Историјата можеше да биде поинаква, Харден наместо во Хјустон требаше да замине во Вашингтон

Прочитај повеќе

Монтирано навивање на дербито Дортмунд-Баерн! (ВИДЕО)

Слободен печат

ФК Ренова: Што ќе се случи доколку има позитивен играч на Ковид-19?

Слободен печат

Денот кога Роналдо немаше решение за Македонија (ВИДЕО)

Слободен печат

„Бип бип“: Фудбалскиот свет импресиониран од брзината на Дејвис! (ВИДЕО)

Слободен печат

Бундеслига: Баерн чекор поблиску до титулата! (ВИДЕО)

Слободен печат

Стружани го дезинфицираат стадионот пред тренинзите и мечевите (ФОТО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Величковски: Ни недостасува спортскиот тимски дух, комуникација и дружење

Слободен печат

Њукасл преговара со Барселона, но и со Гвардиола!

Слободен печат

Лео Меси како во најдобрите денови! (ВИДЕО)

Слободен печат

Каков потег од Шкотска: Навивачите одлучуваат за иднината на фудбалерите!

Слободен печат

Роналдо има талент и за други спортови! (ВИДЕО)

Слободен печат

Добри вести за Златан, повредата не е сериозна

Слободен печат