Tag : лоран блан

Спорт Фудбал

Монако сака да го ангажира Емери

Слободен печат
Поранешниот тренер на Арсенал, Унаи Емери може да го предводи Монако, пренесува „Ле10спорт”. Раководството на тимот од Кнежеството е заинтересирано да го смени сегашниот тренер...