Многу играат за пари, Новак и Рафа играат за грен слем титули

Некогашниот најдобар тенисер Џон Њукомб смета дека на актуелните најдобри тенисери парите не им се најважни.

Њукомб е убеден дека и Ѓоковиќ и Надал не играат за наградите, туку нивната главна цел се трофеите на најголемите турнири.
За нешто повеќе од еден месец се очекува продолжението на тениската сезона со турнирот во Вашингтон кој треба да започне на 14 август, а УС Опен е предвидено да се стартува на 24 август.

– Многу тенисери играа за да заработат пари. Ѓоковиќ и Надал ги бркаат грен слемовите. Доколку еден од нив двајца игра, вториот сигурно вели добро, подобро и јас да играм – вели Њукомб кој смета дека Шпанецот иако најави дека ќе го прескокне грен слем турнирот во Њујорк, може да има корист од него.

– Сигурен сум дека Надал би сакал да игра на УС Опен, дури и да не триумфира на него. Ќе му биде потребен како подготовка за неговата главна цел, Ролан Гарос.

Прочитајте и...  Нуркиќ подобар во балканската пресметка против Јокиќ, Лејкерси го освоија Западот и се опуштија (ВИДЕО)

Прочитај повеќе

Конечно се враќа и елитниот фудбал

Слободен печат

Санчез го ограби Јунајтед, и на заминување му зеде речиси 10 милиони евра

Слободен печат

Би било идеално Клоп да стане селектор на Германија

Слободен печат

Ѓоковиќ го изнесе ставот на тенисерите: Да нема карантин или нема да играат на УС Опен

Слободен печат

Нуркиќ подобар во балканската пресметка против Јокиќ, Лејкерси го освоија Западот и се опуштија (ВИДЕО)

Слободен печат

Познати сите четвртфинални двојки во Лига Европа! (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Богдановиќ со рекорд на кариерата во НБА! (ВИДЕО)

Слободен печат

Димитриевски има две понуди од шпанската „Ла Лига“

Слободен печат

ЛЕ: Крај за Рома, Леверкузен си закажа дуел со Интер! (ВИДЕО)

Слободен печат

Победете го Јунајтед и ќе ви дадам пари за да не мора да се грижите! (ВИДЕО)

Слободен печат

Со почитување на мерките за заштита, „Комити“ ќе грмат пред стадион!

Слободен печат

Работнички се подготвува за АБА2 лигата, остануваат Питс, Николовски..!

Слободен печат