Мешков Брест третопласиран на Ф4 турнирот во Задар

Денеска во натпреварот за третото место составот на Мешков Брест со резултат 29:24 го совлада ППД Загреб.

На Фајнал-фор турнирот во СЕХА Газпром лигата кој се одржува во Задар (Хрватска), во победничките редови на белоруската екипа доминираше Андреј Јуринок со седум голови.

На спротивната страна за хрватскиот претставник Немања Обрадовиќ петпати се запиша во листата на стрелците.

Мешков по третпат во својата клупска историја се закитува со бронзениот медал на Ф4 турнирите во СЕХА, претходно тоа му успеа уште во 2017 и 2019 година.

Од 20.30 часот е финалето во салата „Крешимир Ќосиќ“ помеѓу екипите на Вардар 1951 и Веспрем.

Прочитајте и...  Надал се откажува: Ѓоковиќ и шеста година најдобар тенисер на светот!

Поврзани вести

Изненадување, Реал Мадрид сака да го „ограби“ европскиот шампион

Слободен печат

Барди: Јас сум Албанец, но со гордост играм за Македонија

Слободен печат

Фановите тераат сеир со Мората по поништените три гола (ФОТО)

Слободен печат

Урнебесен одговор на италијански лекар на коментарот на Роналдо за коронавирусот (ФОТО)

Слободен печат

Почина една од најголемите легенди на Динамо Загреб, Славен Замбата

Слободен печат

Фонт по секоја цена сака да го задржи Меси и да го врати Пеп во Барселона

Слободен печат

Остави Коментар