• Задар

Завршниот турнир во СЕХА лигата ќе се одржи во Задар

Денеска СЕХА објави дека последните натпревари од регионалното натпреварување ќе се одиграат на 3 и 5 септември 2021 година во Задар, Хрватска. На 3 септември се закажани полуфиналните натпревари, а два дена подоцна дуелот за третото место и големото финале. Втора година по ред повторно Ф4 турнирот ќе се одржи во Задар кој беше домаќин …

Завршниот турнир во СЕХА лигата ќе се одржи во Задар Read More »