-1 C
Скопје

Tag : Задар

Вести Регион

ВИДЕО: Силен земјотрес го стресе Задар, проверија сѐ – нема штети

Слободен печат
Силен потрес денеска во 14.15 часот го погоди поширокото подрачје на Задарска жупанија и не предизвика човечки жртви, ниту поголема материјална штета, но ги вознемири...
Кошарка Спорт

Блокада: Проблеми во АБА кошаркарската лига!

Слободен печат
Како што информира порталот „Нова.рс“, сметката на АБА-лигата е блокирана. А причината е нерасчистени правни акти, како продолжение на сето она што се случуваше летово...
Ракомет Спорт

Вардар поразен, титулата во СЕХА за Веспрем

Слободен печат
Денеска во големото финале на Фајнал-фор турнирот во Задар (Хрватска) македонскиот претставник Вардар 1961 загуби од Веспрем со 27:35 (12:15). За унгарската екипа ова е...
Ракомет Спорт

Мешков Брест третопласиран на Ф4 турнирот во Задар

Слободен печат
Денеска во натпреварот за третото место составот на Мешков Брест со резултат 29:24 го совлада ППД Загреб. На Фајнал-фор турнирот во СЕХА Газпром лигата кој...
Ракомет Спорт

СЕХА: Вардар и Веспрем за шампионската титула во Задар!

Слободен печат
Денеска на Фајнал-фор турнирот во Задар (Хрватска) ќе дознаеме кој ќе биде шампионот за натпреварувачката сезона 2019/20 во СЕХА Газпром лигата. Од 20.30 часот во...
Ракомет Спорт

СЕХА: Вардар не знае за пораз во полуфиналните дуели со ППД Загреб

Слободен печат
Денеска стартува деветтиот Фајнал-фор турнир во СЕХА Газпром лигата, актуелниот шампион Вардар 1961 од 20.30 часот во хрватскиот Задар ќе игра во полуфиналето против ППД...
Ракомет Спорт

Вардарци вечерва ја кроеја тактиката за дуелот со Загреб

Слободен печат
Ракометарите на Вардар денеска пристигнаа во Задар каде ги очекува настапот на завршниот фајналфор турнир во СЕХА лигата и веднаш го одработија првиот тренинг во...
Ракомет Спорт

Чупиќ: Со добра игра во нападот имаме шанси за финале!

Слободен печат
Вардар се подготвува за полуфиналето (4 септември, 20.30 часот) против ППД Загреб на Фајнал-фор турнирот во СЕХА Газпром лигата кој ќе се одржи Задар (Хрватска)....
Ракомет Спорт

Алушовски пред Ф4: Имаме нови играчи кои допрва треба да се вклопат!

Слободен печат
Пред заминувањето на Вардар 1961 за Задар (Хрватска) на Фајнал-фор турнирот во СЕХА Газпром лигата своите очекувања ги сподели тренерот на актуелниот европски и регионален...
Останатo Спорт

За Бугарите Димитров не е виновен, туку забавата во Белград! (ВИДЕО)

Слободен печат
Бугарските медиуми се изненадени од хрватската и српската јавност дека се обвинува бугарскиот тенисер Григор Димитров дека е главната причина за проширувањето на коронавирусот на...