13 C
Скопје

Tag : фајнал-фор турнир

Кошарка Спорт

Евролига: Олимпија Милано и Барселона последни учесници на Ф4

Слободен печат
Екипите на Олимпија Милано и Барселона им се приклучија на Анадолу Ефес и на ЦСКА Москва во завршната битка за титулата во кошаркарската Евролига. ЦСКА...
Кошарка Спорт

Евролига: Драматичен финиш во Истанбул, Ефес оди на Ф4

Слободен печат
Кошаркарите на Анадолу Ефес се пласираа на завршниот турнир во Евролигата откако вечерва во одлучувачкиот петти натпревар од четвртфиналната серија со 88:83 го совладаа Реал...
Ракомет Спорт

ЦСКА Москва на „крилјата“ на Ристовска во полуфиналето на ЛШ

Слободен печат
Денеска во реванш четвртфиналниот натпревар од женската Лига на шампионите составот на ЦСКА Москва со 24:19 триумфираше над ЧСМ Букурешт. Во првите 60 минути романскиот...
Ракомет Спорт

ЛШ: Бронзата за Раул, Манасков и Веспрем последни во Келн!

Слободен печат
На Ф4 турнирот во Лигата на шампионите (сезона 2019/20) во борбата за третото место ПСЖ на чија клупа е нашиот поранешен селектор Раул Гонзалез беше...
Ракомет Спорт

ЛШ: Кил е вториот финалист, Манасков ќе игра за бронзата!

Слободен печат
Вечерва во „Ланксес Арената“ во Келн го дознавме и вториот финалист во Лигата на шампионите (сезона 2019/2020), по две одиграни продолженија Кил со 36:35 славеше...
Ракомет Спорт

Ф4: Барса ќе ја брка 10 титула во Лигата на шампионите!

Слободен печат
Во првото полуфинале на Фајнал-фор турнирот во Келн од Лигата на шампионите (сезона 2019/20) екипата на Барселона триумфираше над ПСЖ со резултат 37:32 (18:14). Во...
Ракомет Спорт

ЛШ: Манасков и Веспрем денеска во полуфиналето против Кил

Слободен печат
Уште два дена Вардар 1961 ќе биде на тронот, а во вторник ќе го дознаеме новиот освојувач на титулата во ЕХФ Лигата на шампионите за...
Ракомет Спорт

Манасков пред празни трибини ќе брка европска титула

Слободен печат
Денеска Европската ракометна федерација одлучи дека Фајнал-фор турнирот во Келн, кој ќе го даде шампионот за минатата натпреварувачка сезона, ќе се организира пред празни трибини...
Ракомет Спорт

Вардар поразен, титулата во СЕХА за Веспрем

Слободен печат
Денеска во големото финале на Фајнал-фор турнирот во Задар (Хрватска) македонскиот претставник Вардар 1961 загуби од Веспрем со 27:35 (12:15). За унгарската екипа ова е...
Ракомет Спорт

Мешков Брест третопласиран на Ф4 турнирот во Задар

Слободен печат
Денеска во натпреварот за третото место составот на Мешков Брест со резултат 29:24 го совлада ППД Загреб. На Фајнал-фор турнирот во СЕХА Газпром лигата кој...