Tag : ппд загреб

Ракомет Спорт

СЕХА лигата со 10 екипи, Еурофарм Пелистер во група со Загреб, Веспрем..!

Слободен печат
Новата натпреварувачка сезона во СЕХА Газпром лигата според најавите ќе стартува на 10 октомври, одлучи раководството на ова регионално натпреварување. Овој пат лигата ќе има...
Ракомет Спорт

Мешков Брест третопласиран на Ф4 турнирот во Задар

Слободен печат
Денеска во натпреварот за третото место составот на Мешков Брест со резултат 29:24 го совлада ППД Загреб. На Фајнал-фор турнирот во СЕХА Газпром лигата кој...
Ракомет Спорт

Дибиров: Секогаш правиме вакви пресврти

Слободен печат
Вардарци обезбедија ново финале во СЕХА лигата откако во драматична завршница успеа да го победи хрватскиот ППД Загреб со 30:29 по подобро изведување на седмерци....
Ракомет Спорт

Вардар има срце шампионско, Борко ги однесе „црвено-црните“ во финалето

Слободен печат
Вардар во новата сезона покажа зашто сè уште е актуелен европски и регионален шампион и зашто никогаш не треба да се отпишува. Тоа што вардарци...
Ракомет Спорт

СЕХА: Вардар не знае за пораз во полуфиналните дуели со ППД Загреб

Слободен печат
Денеска стартува деветтиот Фајнал-фор турнир во СЕХА Газпром лигата, актуелниот шампион Вардар 1961 од 20.30 часот во хрватскиот Задар ќе игра во полуфиналето против ППД...
Ракомет Спорт

Георгиевски: Слабиот старт на Вардар не мора ништо да значи!

Слободен печат
Гоце Георгиевски е еден од новите засилувања во редовите на актуелниот европски шампион Вардар 1961. Македонскиот репрезентативец ги сподели очекувањата во пресрет на утрешниот полуфинален...
Ракомет Спорт

Чупиќ: Со добра игра во нападот имаме шанси за финале!

Слободен печат
Вардар се подготвува за полуфиналето (4 септември, 20.30 часот) против ППД Загреб на Фајнал-фор турнирот во СЕХА Газпром лигата кој ќе се одржи Задар (Хрватска)....
Ракомет Спорт

Алушовски пред Ф4: Имаме нови играчи кои допрва треба да се вклопат!

Слободен печат
Пред заминувањето на Вардар 1961 за Задар (Хрватска) на Фајнал-фор турнирот во СЕХА Газпром лигата своите очекувања ги сподели тренерот на актуелниот европски и регионален...
Ракомет Спорт

Вардар ги потврди хрватските засилувања Гаџа и Векиќ

Слободен печат
Македонскиот и европски шампион во новата сезона ќе има нови играчи на својата бековска линија… Се најавуваше уште во претходниот период, а денеска Вардар 1961...
Ракомет Спорт

Костески е нов играч на Еурофарм Пелистер

Слободен печат
Еурофарм Пелистер го доведе шестото засилување за сезоната 2020/21, клубот постигна договор со ППД Загреб и го откупи договорот на младиот репрезентативец на Македонија, Ненад...
MacedonianAlbanianBulgarian