Tag : трето место

Ракомет Спорт

Мешков Брест третопласиран на Ф4 турнирот во Задар

Слободен печат
Денеска во натпреварот за третото место составот на Мешков Брест со резултат 29:24 го совлада ППД Загреб. На Фајнал-фор турнирот во СЕХА Газпром лигата кој...
Ракомет Спорт

Третото место за Металург на турнирот во Струга

Слободен печат
Денеска во малото финале екипата на Металург успеа да го совлада составот на Охрид со резултат 31:26. После првите 30 минути играчите на тренерот Зоран...
Кошарка Спорт

Австралија „прокоцка“ +15: Втора бронза за Французите! (ВИДЕО)

Слободен печат
Французите славеа победа во мечот за бронзениот медал со резултат 67:59 против селекцијата на Австралија. Популарните „кенгури“ за првпат во својата историја се најдоа помеѓу...
MacedonianAlbanian