Маж се самоуби пред Парламентот во Белград

Маж на возраст од околу 50 години си пукал во глава денеска околу 19 часот на скалите пред Домот на Народното собрание во Белград. Според пишувањата на српските медиуми, самоубиството се случило пред голем број очевидци.

Од српското МВР велат дека мажот си пукал во пределот на устата, а починал на лице место.

-Полицијата моментно извршува увид и ги утврдува сите околности околу случувањето, велат од српското МВР.

Полициските службеници не дозволуваат пешаците да се движат во околината на местото, но сообраќајот на Плоштадот Никола Пашиќ се одвива нормално.

Прочитајте и...  Димковски: Исплатени 607 милиони денари субвенции за сточарите

Прочитај повеќе

Исламски џихад го прекина огнот со Израел

Слободен печат

Кинескиот амбасадор во Москва тврди: Кина има вакцина за новиот коронавирус

МИА Агенција

Доларот профитира поради стравот од брзото ширење на коронавирусот

Слободен печат

Партијата на Харадинај бара да не се укинуваат таксите за српските производи

Слободен печат

Илјадници мајмуни заразени од коронавирус: Научниците експериментираат за да дојдат до ефикасна вакцина (ВИДЕО)

Слободен печат

Нетанјаху нареди да продолжат нападите врз појасот Газа

МИА Агенција

Остави Коментар

11 + 8 =

Прочитај повеќе

Нови снимки на НАСА: На Антарктикот за шест дена се стопиле десет сантиметри мраз

Слободен печат

Продажбата на паметни телефони во Кина опадна за повеќе од една третина

МИА Агенција

Секаде е празно, се чувствува надреална атмосфера од непознатиот непријател

Слободен печат

Детали за инцидентот на карневал во Германија: Возачот намерно влетал во карневалската поворка

Слободен печат

Хрватска: Шест тестови за коронавирусот се негативни, пет нови сомнителни случаи во Риека

Слободен печат

Татко и син ја негуваат фолк музиката: Разговор со Николче Тасев од бендот „Генерација 2“

Михаило Донев