5 C
Скопје

Tag : Пиштол

Спорт Фудбал

Само во Замбија: Тренер пукал во воздух за да растера незадоволни навивачи

Слободен печат
Полицијата во Замбија го истражува инцидентот во кој фудбалски тренер на крајот од натпреварот испукал осум истрели во воздух, за наводно да се одбрани од...
Хроника

Полицијата упадна на веселба на Матка, се пукало со пиштол

Вчера околу 19 часот во скопското село Матка, полициски службеници од СВР Скопје го лишиле од слобода Е.С.(51). Кај него при преглед бил пронајден пиштол „берета“...
Хроника

Вооружен Црногорец уапсен во Белград

Во акцијата на белградската полиција, уапсен е Црногорец кој носел пиштол. Акцијата била спроведена во населеното место Врачар. Серискиот број на пиштолот бил избришан, а...
Хроника

Жител на Рашче криел пиштол и куршуми

Основното јавно обвинителство Скопје поднесе Обвинителен акт против едно лице за кривично дело неовластено изработување, држење, посредување и тргување со оружје или распрскувачки материи. На...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Николина Пишек ги заинтригира следбениците на Инстаграм: пакување за Шведска и продажба на пиштолот

Слободен печат
Откако на почетокот од минатиот месец со малата ќерка Уна Софија, преживеаа труење со јаглероден моноксид, телевизиската водителка и дизајнерка Николина Ристовиќ со последната објава...
Вести Регион Слајдер

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: Граѓаните на Приштина во шок: Сред бел ден извади пиштол и рани човек

Илинка Иљоска
Денес напладне, во населбата „Дарданија“ во Приштина, лицето идентификувано како Н. Ќафлеши беше рането со огнено оружје. На виралната ексклузивна снимка што ја објавија косвските...
Вести Регион Слајдер

Уапсени наоружани дилери во стан во Нови Сад полн со марихуана, амфетамини, екстази и кокаин

Слободен печат
Припадници на српското Министерството за внатрешни работи во Нови Сад ги уапсија Л. З. (26) и М. С. (45) поради постоење основи за сомнение дека...
Вести Свет

САД: Републикански конгресмен се обиде да внесе пиштол во собраниската сала

Слободен печат
 Конгресната полиција во Вашингтон ги истражува извештаите дека републиканскиот конгресмен Енди Харис вчера со пиштол се обидел да влезе во Претставничкиот дом на САД, јави...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Поранешната сопруга тврди дека славниот милионер ја тепал: Ми држеше пиштол во главата, ме удираше со тупаници

Слободен печат
Само неколку дена откако е хоспитализиран поради аневризма на мозокот, музичарот Др. Дре е обвинет од неговата сега веќе поранешна сопруга Никол Јанг за насилство...
Вести Македонија Слајдер

МВР вечерва приведе 39-годишен маж од Боговиње кој на дете му даде оружје да пука и го објави на Тик-Ток

Слободен печат
Во врска со случајот пренесен преку видео снимка на социјалната мрежа „Тик-Ток”, Министерството за внатрешни работи (МВР), преку Секторот за компјутерски криминал и дигитална форензика...