• Пиштол

Приведен малолетник од Струга кој поседувал гасен пиштол

Полицијата утрово приведе малолетник од Струга, бидејќи кај него бил пронајден гасен пиштол. Околу 07:20 часот денеска на улица „Пролетски бригади“ во близина на средно училиште во Струга, полициски службеници од Полициската станица Струга привеле малолетник од струшко село затоа што кај него бил пронајден гасен пиштол, информира Министерството за внатрешни работи. Од МВР додаваат …

Приведен малолетник од Струга кој поседувал гасен пиштол Read More »