• самоубиство

Поранешен еквадорски потпретседател се обидел да се самоубие во затвор

Поранешниот потпретседател на Еквадор, Хорхе Глас, бил хоспитализиран на почетокот на неделава откако се обидел да изврши самоубиство во затворот со максимална безбедност во Гвајакил, соопшти на Икс поранешниот претседател на земјата Рафаел Кореа. Информацијата ја потврди и адвокатката на Глас – Соња Вера. Таа додаде дека моментално притворениот поранешен потпретседател прогласил штрајк со глад. …

Поранешен еквадорски потпретседател се обидел да се самоубие во затвор Read More »