7 C
Скопје

Tag : самоубиство

Вести Свет

Голема трагедија во Австралија: Хрватка си ги убила трите деца, па извршила самоубиство

Слободен печат
Полицијата во Викторија, Австралија во еден дом пронашла четворица мртви, односно мајка и три деца, пренесува Дејли мејл. Полицијата се сомнева дека трите деца –...
Вести Свет

Се самоуби дипломатка на ОН во стан во Њујорк, се нижат шпекулации за нејзиниот идентитет

Слободен печат
Дипломатка на Обединетите Нации е пронајдена мртва во својот стан на Менхетн во новогодишната ноќ, а полицијата се сомнева дека се работи за самоубиство, објави...
Вести Регион Слајдер

Крвава трагедија во Косово: Маж се вратил од Швајцарија и си го убил семејството

И.И.
Косовската полиција соопшти дека вечерва во селото Пожаране во општина Витина се случило четирикратно убиство. Портпаролот на регионалната полиција во Гњилане, Исмет Хашани, рече дека...
Спорт Фудбал

Шокантни тврдења на поранешниот личен лекар на легендата: Марадона се самоуби

Слободен печат
Диего Армандо Марадона почина на 25. ноември и оттогаш секојдневно се појавуваат разни теории за причините за неговата смрт. Последната теорија ја изнесе Алфредо Кае...
Вести Свет Слајдер

Кремљ во шок: Телохранителот на Владимир Путин изврши самоубиство

И.И.
Телохранителот на рускиот претседател Владимир Путин се самоуби денеска во Кремљ. Според руските медиуми, Михаил Захаров, вработен во 5-от оддел на УЛО СОМ ФСО на...
Вести Регион

Ужас во Црна Гора: Маж се разнесе со бомба пред обвинителството во Цетиње

И.И.
Денес, 61-годишен маж од Цетиње, Д.Д. изврши самоубиство активирајќи рачна бомба пред зградата на обвинителството во Цетиње, соопшти црногорската полиција. Самоубиството се случило на влезот во зградата...
Вести Регион

Ужас во полициска станица во Загреб, се самоуби осомничен додека го испрашувале

Слободен печат
Момче на возраст од 25 години кое било спроведено во полициска станица во Загреб поради криминалистичка истрага, се самоубило со огнено оружје. Според првичните информации,...
Вести Свет Слајдер

Залечен, недолечен: Адвокат во депресија уби судијка на Филипините, а потоа се самоуби

Слободен печат
Филипинска судијка денеска е убиена во нејзината канцеларија, што се наоѓа во Градската куќа на Манила, од судски службеник (адвокат) кој се рехабилирал од депресија,...
Вести Регион

Албанија: 69-годишен маж со Ковид-19 се обиде да си го одземе животот скокајќи од болнички балкон

И.И.
Уште еден ковид пацент денеска се обиде да си го одземе животот фрлајќи се од балкон на болница во Тирана каде бил хоспиталзиран. -Станува збор...
Вести Регион Слајдер

Ново самоубиство во иста болница во Тирана: Трет ковид пациент си одзема живот со скокање од тераса

Слободен печат
Педесет и две годишен пациент со ковид-19 во болницата „Шефќет Ндроќи” си го одзел животот фрлајќи се од четвртиот кат, каде се сместени потешките случаи....