Маж преживеал 36 часа агонија поради ерекција: „Мислев дека ќе ми отпадне пенисот“

Романтично патување во Париз со саканата се претворило во пеколен викенд за 41 годишен Британец.

По само неколку часа откако се сместил со партнерката во хотелот, Елиот Роситер се нашол во несекојдневна ситуација. Без никаква причина и претходна сексуална увертира, му се појавила ерекција.

На почетокот не му придавал многу значење, нога наредното утро се разбудил со болки и ерекција која не попуштала, започнал да се грижи.

Како поминувале часовите, болката се зголемувала. Било тоа мерка за издржливост, а Елиот мислел дека ќе му падне пенисот.

По 36 чса конечно се обратил на доктор кој веднаш дијагностицирал – Пријапизам, опасна состојба која се манифестира со долготрајна паталошка ерекција.

Докторот бил приморан да му направи дупка на половиот орган за да ја исфрли насобраната крв и да го намали притисокот на пенисот.

  • Никогаш во животот не сум почуствувал толкава болка. Бев во агонија и преплашен. Ерекцијата беше поголема и посилна и мислев дека никогаш нема да помине – раскажал Елиот и додал:
Прочитајте и...  Виц на денот - Притисок

 

  • Пенисот ми беше толку чуствителен што не можев да поднесам ни долна облека на себе. Бев убеден дека ќе ми отпадне.

Прочитај повеќе

Стана мајка на 45 години и целосно се посвети на семејството и здравиот начин на живот: Ева Лонгорија ја одржува витката линија дури и во карантин! (ФОТО)

Слободен Печат

Зошто главоболките честопати се придружени со гадење и со проблеми со стомакот?

Слободен печат

Мерилин Монро била мртва со години, но тој не престанал да ја сака: Најромантичниот гест во светот на славните кој ќе ве разнежни!

Слободен Печат

Принцот Вилијам откри како ја победил тремата за време на јавните говори

Слободен печат

Промени поради коронавирусот: Во ресторан во Холандија келнерите заменети со роботи!

Слободен печат

Романски чевлар направи чевли со број 75 кои би помогнале во социјалното дистанцирање! (ФОТО)

Слободен Печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Животната приказна на Милка Ефтимова: Секогаш остана дама

Ј.К.Д

Меган Маркл, пред и потоа: Совршениот изглед на Меган Маркл е производ на бројни естетски корекции? (ФОТО)

Слободен Печат

Музичката индустрија повика на запирање на работата поради Џорџ Флојд, МТВ ги замрачи екраните ширум светот

Слободен печат

1.000 Пепелашки: На Хвар наместо туристи осамнаа 1.000 изгубени чевли (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат

Иако нема милијарда, на Кајли Џенер не ѝ е тешко: Само минатата година потрошила 130 милиони долари!

Слободен печат

Драгана Ристова: Учев од Раул Гонзалез, кој несебично ми го предаде неговото знаење

Јасмина Кантарџиева Димков