8 C
Скопје

Tag : доктор

Вести Македонија Слајдер

ВИДЕО | Николов: Мерката со затворање на угостителските објекти ќе даде резултати бидејќи нема да гледаме собирање

Слободен печат
За жал бројот на новозаразени нагло почна да расте не само во Штип, туку во целиот регион. Штипската болница ги прифаќа сите пациенти од овој...
Вести Ви Препорачуваме Регион

Лекар кој се борел против вариола вера: Вакцинацијата мора да се одвива побрзо за да не се појават нови соеви

Слободен печат
Вакцинацијата против корона мора да се одвива многу побрзо за да не се појават нови соеви, порачува осумдесет и петгодишниот лекар, Назим Нокиќ кој во...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

ВИДЕО | Д-р Солески: Граѓаните треба да ја примат првата вакцина што ќе им биде понудена и достапна – сите се безбедни

Слободен печат
Ги примив двете дози на Фајзер. Првата доза помина со релативно очекувани симптоми, болка на местото на убодот. За втората доза јас немав никакви симптоми....
Здравје Магазин Магазин слајдер

ВИДЕО | Решете го проблемот со болните синуси за помалку од минута: Трикот го смислил доктор и е целосно природен!

Слободен печат
Многу луѓе барем еднаш годишно се соочуваат со овој непријатен здравствен проблем… Чувствувате болка и притисок во пределот на челото, очите и носот и имате...
Здравје Магазин Магазин слајдер

Се појавија три целосно нови симптоми на Ковид-19 кои ги изненадија и докторите: Доколку ги имате, веднаш контактирајте го вашиот доктор!

Слободен печат
Научниците од британскиот „Институт за национално здравје“ открија три нови симптоми на Ковид-19 кои досега не се појавувале кај пациентите, но од неодамна се сè...
Вести Слајдер Хроника

Казна затвор до три години за малолетникот кој со БМВ Х6 прегази доктор кај Клинички центар

Слободен печат
Основното јавно обвинителство Скопје денеска до Советот за деца при Основниот кривичен суд Скопје достави предлог за примена на санкција за малолетникот кој на 25...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Се јави доктор Мухамед Асани: Портали за лајкови си играат со мојот углед, совеста ми е мирна, не сум згрешил!

Мирослава Бурнс
Довчерашниот директор на општата болница Струга, гинекологот, доктор Мухамед Асани, по неколку месеци молчење, се огласи на Фејсбук по повод неговото разрешување од позицијата, како...
Македонија Слајдер

Филипче не негира можно разрешување на директорот на струшката болница, Мухамед Асани

Слободен печат
Министерот за здравство, Венко Филипче, не ја негираше можноста за разрешување на директорот на струшката болница, Мухамед Асани, заради скандалозниот случај со родилката од Дебар...
Вести Македонија Слајдер

Д-р Бајрактаров: Зголемен бројот на граѓани кои бараат стручна помош на Психијатрија, состојбата со ковид-19 една од причините

МИА Агенција
Значително се зголеми бројот на граѓани кои бараат помош во нашите амбуланти. Дел од граѓаните имаат потреба од психолошка поддршка поради нивната зголемена вознемиреност, страв,...
Здравје Магазин Магазин слајдер

Доктор Иван Милев: Појавата на вродените срцеви мани е секогаш мултифакторијална

Слободен печат
Конгениталните срцеви заболувања се најчестата вродена мана во светот, која афектира 1,35 милиони доенчиња секоја година ширум светот. На најчестите прашања поврзани со оваа тема...