Tag : доктор

Вести Македонија Слајдер

Директорката на кумановска болница позитивна на Ковид 19 иако носела маска цело време!

Мирослава Бурнс
Директорката на кумановската болница, доктор Снежана Захариева на Фејсбук објави дека утринава добила позитивен резултат на Сарс Ков 2. „Позитивен резултат од тестот за САРС-КоВ-2....
Вести Македонија

Д-р Невзат Јонузи, специјалист по општата хирургија се враќа да ги лекува кичевци

Слободен печат
Младиот доктор од Кичево, кој успешно ја заврши специјализацијата по општата хирургија во Скопје, д-р Невзат Јонузи реши повторно да се врати во Кичево и...
Вести Македонија Слајдер

Д-р Стевановиќ: Најстариот пациент е наша миленичка на 94 годишна возраст, за која го очекуваме контролниот брис

Слободен печат
Доктор Милена Стевановиќ, директор на Клиниката за Инфективни болести за 24 инфо вели дека немало потежок период за работа од изминативе месеци. Во моментов на клиниката има хоспитализирани 100 пациенти,...
Забава Магазин Магазин слајдер Семејство

Доктор за пример: Иако им става инекции, децата од неговата ординација излегувaат со насмевка (ВИДЕО)

Слободен печат
Овој доктор има совршен трик како на своите најмлади пациенти да им даде инекција без солзи… Повеќето деца имаат страв од одењето на доктор, но...
Вести Македонија Слајдер

Македонска докторка од Торонто направи тест кој гарантира здраво дете при ин витро оплодување

Слободен печат
Македонка со врвно светско откритие во медицината. Доктор Светлана Маџункова успеа да направи тест со кој се гарантира раѓање на здраво дете со Ин Витро...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Д-р Андоновски: Доброто менаџирање на персоналот допринесе да не направиме burn out синдром, борбата продолжува (ВИДЕО)

Слободен печат
Треба да се знае дека една болница кога станува КОВИД центар како што е Инфективната клиника, како што е „8 Септември“ оние прегледи кои што...
Вести Македонија Слајдер

Д-р Гагачовска од Клиничка болница – Битола: Вирусот е подмолен, во моментов имаме 33 хоспитализирани пациенти (ВИДЕО)

Слободен печат
Од 7 април Клиничка болница – Битола е регионален КОВИД центар. Во моментов имаме 33 хоспитализирани пациенти. Морам да кажам дека добро се справуваме, но...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Д-р Мојсова: Вие ги турнавте здравствените работници во колапс!

Слободен печат
Директорката на Клиниката за анестезија, реанимација и интензивно лекување  д-р Маја Мојсова Мијовска, националната координаторка за трансплантација која имаше значајна улога и во подготовката на...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Доктор Вело Марковски е вистински среќник: Погледнете како изгледа неговата млада сопруга! (ФОТО)

Слободен печат
Инфектологот Вело Марковски стана доста познат на македонската јавност откако започна пандемијата на коронавирусот. За кратко време, докторот Марковски ги собра симпатиите и стана еден...
Вести Македонија Слајдер

Д-р Стојчев: Бројката на заболени од Ковид-19 нема да биде под осум илјади (ВИДЕО)

Слободен печат
Ако земеме предвид дека бројката овој месец е удвоена за разлика од април, тогаш слободно може да речеме дека состојбата е многу тешка. Лежерно тргнавме...