-6 C
Скопје

Мапетите се враќаат: Погледнете го урнебесниот трејлер за новата серија на саканите јунаци (ВИДЕО)

Во трејлерот го гледаме Кермит жабецот, Гица Прасица и многу други култни ликови како преку видео повик возбудено разговараат за претстојната серија…

„Мапети сега“ (Muppets Now) е новата серија за легендарните телевизиски јунаци која премиерно ќе биде прикажана на 31 јули на стриминг платформата „Disney+“.

А со цел сите да бидеме подготвени, компанијата го објави и трејлерот, наречен „Мапет видео повик“ кој ќе ве примами повторно да им се восхитувате на овие легендарни ликови.

Во трејлерот го гледаме и Кермит жабецот, Гица Прасица и многу други култни ликови кои преку видео повик возбудено разговараат за претстојната серија, а потоа во еден момент се јавува ласицата Џо и целата забава „исчезнува“, погледнете…

Прочитајте и...  Васил Гарванлиев повторно ќе ја претставува Македонија на Евровизија

Поврзани вести

ФОТО: Северина го поддржа Бајден, но во костим за капење со американското знаме!

Слободен печат

Кога ви се јаде еден час пред полноќ: Мафини за брзо и здраво заситување

Слободен печат

Хороскопски знаци на кои ќе им се насмевне љубовта во месец февруари

Слободен Печат

ФОТО | Фотографија полна љубов: Мајкл Даглас во прегратка со својот едномесечен внук

Слободен печат

ФОТО: Меланија Трамп со стил ја напушти Белата куќа

Слободен печат

Мајли Сајрус: Користам секс играчки за дизајн на ентериерот

Слободен печат

Остави Коментар