Македонија брка СП: Бесплатен влезот за мечот против Словенија

Како што информираат од Ракометната федерација на Македонија, вратите на СЦ „Борис Трајковски“ ќе бидат отворени за јавноста за првиот натпревар на сениорките во баражот за СП против Словенија.

Нашата најдобра женска ракометна репрезентација на 2 јуни (недела) со почеток од 20:30 часот ќе се обидат да извлечат поволен резултат на патот кон Мундијалот кој што ќе се организира годинава во Кумамото, Јапонија.

Влезот ќе биде бесплатен за сите љубители на ракометот и спортот со цел да ја дадат поддршката во обидот нашите најдобри ракометарки се вратат на светските шампионати после 12 години.

Последен пат Македонија беше дел од СП во 2007 година кога го освои 12 место од 24 учесници.

Прочитајте и...  Барса со Луис Суарез против Мајорка и Трајковски!

Во изминатиот период селекторот Симе Симовски го објави поширокиот список на ракометарки на кои ќе смета за мундијалскиот двомеч со словенечката национална селекција.

Прочитај повеќе

Санчо парично казнет поради шишање без маска (ФОТО)

Слободен печат

Баварски час по фудбал во Леверкузен! (ВИДЕО)

Слободен печат

Мојсов останува во редовите на АЕК Ларнака

Слободен печат

На денешен ден: Кошаркарскиот „Моцарт“ ги постигна последните 30 поени!

Слободен печат

Каква радост, тренерот на Фрајбург почна да ги „тепа“ сите! (ВИДЕО)

Слободен печат

Барса со Луис Суарез против Мајорка и Трајковски!

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Бабунски „дрибла“ пелени, Македонецот наскоро на фудбалските терени! (ВИДЕО)

Слободен печат

Диего Лопез: Бреша е разочарана од Балотели!

Слободен печат

Заработува 30 милиони евра годишно, a во родниот Уругвај коси трева! (ВИДЕО)

Слободен печат

Интервју со Зорица Десподовска: Освоивме бронза, во Полска доста се напредува индивидуално!

Фидан Коминовски

Официјално: Пет замени и во италијанската Серија А

Слободен печат

Велкоски и соиграчите ја славеа титулата на улиците на Сараево! (ВИДЕО)

Слободен печат