4 C
Скопје

Луѓето останаа зачудени откако видоа колку шминка и треба на Ирина Шајк за да изгледа совршено (ВИДЕО)

На „YouTube“ се популарни се туторијалите за шминкање кои ги снимаат најпознатите светски топ модели. Супермоделот Ирина Шајк сними еден за „Vogue“, а нејзината рутина на шминкање ги изненади луѓето од сите делови на светот.

Додека бјути блогерките на лицето ставаат прајмери, коректори, течна пудра, пудра во прав, бронзери и мноштво други препарати, Ирина Шајк се нашминка само со прстите и употреби само неколку капки течна пудра која ја стави само на одделни делови од лицето.

Светски познатата манекенка е и една од најубавите жени во светот и не користи ниту дел од сето тоа што многу девојки го користат при дневната рутина за шминкање, а таа најчесто вели дека жените треба да ја носат шминката, а не шминката нив.

Прочитајте и...  ФОТО | Избраникот не штедел на специјално дизајнираниот подарок: Марија Шарапова го покажа скапоцениот веренички прстен

Во коментарите под видеото на „YouTube“ многумина не го сокрија воодушевувањето на оваа бјути рутина на Ирина.

„Нејзината тајна за добра шминка е едноставно во тоа што и без неа таа е најубава во светот“, се пошегуваа нејзините обожаватели.

Поврзани вести

Важеше за најзгодниот маж во Холивуд, но се повлече на врвот од кариерата: Актерот откри тајна која ја чувал од 2019 година!

Слободен печат

ФОТО | Нов невообичаен тренд на обликување на брадата: Дали би го пробале?

Слободен печат

ФОТО | Откако ја откопа својата мачка и ја зготви, пејачката сега призна дека во домот има и череп од 6-годишно девојче

Слободен печат

Џо Бајден ја следи само Криси Тајген на „Твитер“: Таа е шокирана како единствената ѕвезда која ја следи претседателот

Слободен печат

ФОТО | Ова е доказ дека Ромео Бекам би можел да ги надмине славните родители: На кого повеќе ви наликува?

Слободен печат

ФОТО | Малку задрема: Лордес Леон, најстарата ќерка на Мадона, фотографирана како се вози во метрото во Њујорк!

Милена Ризовска

Остави Коментар