Tag : луѓето

Магазин Магазин слајдер Сцена

Луѓето останаа зачудени откако видоа колку шминка и треба на Ирина Шајк за да изгледа совршено (ВИДЕО)

Слободен печат
На „YouTube“ се популарни се туторијалите за шминкање кои ги снимаат најпознатите светски топ модели. Супермоделот Ирина Шајк сними еден за „Vogue“, а нејзината рутина...
Живот Магазин Магазин слајдер Семејство

6 најдобри хобија за луѓето под голем стрес: Тие го релаксираат нервниот систем, го бистрат умот, лекуваат депресија!

Слободен печат
Не ви се потребни големи инвестиции… Хоби терапија е познат метод за превенција и лекување на невроза и депресија, но и одличен начин да ги натерате луѓето...
Магазин Магазин слајдер Хороскоп

Хороскоп за 21 август, петок – Не дозволувајте луѓето да го тестираат вашето трпение и добрина

Слободен печат
Овен Иако секогаш се обидувате да делувате како цврста личност пред другите, денешниот ден ќе ве натера да откриете чувствителен дел од вашиот живот пред...
Здравје Магазин

Луѓето кои работат од дома се подложни на опасни болести – Еве како природата може да го спречи тоа

Слободен печат
Долгиот престој во домот за време на изолацијата, ограниченото движење и едноличната исхрана, секако водат до проблеми со варењето, односно со дигестивниот систем, а сето...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Ким се пофали со новата бања, а фановите ја исмеаја – Ти се расфрлаш додека луѓето умираат! (ВИДЕО)

Слободен печат
Ријалити ѕвездата Ким Кардашијан сопругот Канје Вест ја изненади со нова бања на чија средина има растенија, од различен вид. Ким Кардашијан заврши со средувањето...
Здравје Магазин Магазин слајдер

Научниците открија дека антителата нагло исчезнуваат откако ќе се прележи коронавирусот

Слободен печат
Нивото на антитела кај пациентите кои го прележале КОВИД-19 значително опаѓа два до три месеци по заразата и кај симптоматските и кај асимптоматските пациенти, покажува...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Луѓето во Британија ги подигнуваат рамениците кога ќе слушнат за нив: Меган и Хари прогласени за „најголеми губитници“

Слободен печат
Британците очекуваа многу повеќе од нив… Меган Маркл и принцот Хари како што тврдат експертите, се прогласени за најголеми губитници во британското кралско семејство за...
Забава Магазин Магазин слајдер

Истражувањето покажа: Луѓето родени на овој датум се најуспешни

Слободен печат
Сите ги сакаме родендените. Освен торта и подароци, тој ден е посебен и по тоа што цел ден го поминуваме славејќи, а според „Ocean Finance“...
Магазин Магазин слајдер Филм и ТВ

Том Круз поради „Невозможна мисија“ гради „Корона-фри“ село: Луѓето на снимање ќе влегуваат преку „балони“

Слободен печат
Американскиот актер и продуцент Том Круз гради цело село на напуштената писта „RAF“ во британски „Oxfordshire“ каде што се планира да биде снимено седмото продолжение...
Магазин Магазин слајдер Хороскоп

Најголемите осудувачи се кријат во овие 2 хороскопски знаци

Слободен печат
На сите ни се случуваат различни работи, сите се соочуваме со поинакви предизвици и потешкотии и сите со себе носиме различно минато. Не можеме да...