Љубе Бoшкоски го повика Мицкоски на дебата со него

Христијан Мицкоски, деновиве слушам декa криејќи се зад други луѓе си ме прозвал на прес. Ти одговарам подоцна, бидејќи синоќа во Загреб имав состанок со потенцијални инвеститори за обновливи извори на енергија, а денес сум вo Грaц нa сoстaнoк со можни инвеститори во градежништвото и инфраструктурата, реагира претседателот на Обединети за Македонија и поранешен министер за внатрешни работи, Љубе Бошкоски на вчерашната прес-конференција на портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Димче Арсовски.

Арсовски вчера обвини дека никој не знае дали и колку инвестиции донел Љубе Бошковски како советник на Зоран Заев за странски инвестиции.

-Сето го правам на сопствен трошок, бидејќи платата е недоволна за едно патување во странство, но тоа секако не ме спречува да работам за доброто на Татковината, без да побарам ниту денар дополнителни трошоци. И тука ние се разликуваме – во моето дејствување и твоето, се сеќаваш, упорно, бесрамно и невистинито тврдење дека си бил само про-боно советник на Груевски, во време кога тој со над 90 советници трошеше 1,73 милиони евра народни пари. Да е само тоа… Се сеќаваш, за темава, а и други битни нешта, уште пред речиси една година те пoвикaв нa ТВ дебата – пред целaтa мaкедoнскa јавност. Па, охрабри се Мицкоски – излези нa дебaтa сo Љубе Бошкоски!
Можеби ќе останат изненадени членовите на ДПМНЕ зад кои сега се криеш- реагира Бошковски.

Прочитајте и...  Швајцарска полиција: Девојката што изврши напад со нож во Лугано била под истрага за џихадизам во 2017 година

Арсовски вчера обвини дека никој не знае дали и колку инвестиции донел Љубе Бошковски како советник на Зоран Заев за странски инвестиции.

-Иако граѓаните знаат дека не донел ниту една, ниту пак воопшто извршил разговор со било која странска компанија– рече Арсовски.

ВИДЕО | Арсовски: Зоран Заев го советуваат дури 23 советници, кои земаат плата над 55.000 денари

Поврзани вести

ВИДЕО: Австралија во шок откако тинејџер беше онесвестен од обезбедување бидејќи не носел маска

СП.

Правеле хрватски пасоши за криминалци од Србија и Црна Гора, уапсени 11 лица

И.И.

Високиот претставник за БиХ: „Време е Дејтонскиот договор да се замени со нов устав.“

Слободен печат

Гази Баба има најмногу активни случаи на ковид-19 во Скопје, следат Аеродром, Кисела Вода и Карпош

Слободен печат

ООН: Израелските санкции ја доведоа Палестина на работ на сиромаштвото, штетата е проценета на 17 милијарди долари

Илинка Иљоска

„Осерваторио“: Заради македонското прашање, Бугарија се наоѓа изолирана на европско ниво

Слободен печат

Остави Коментар