Лео Меси наредното лето се сели во Премиер лигата!?

На почетокот од минатиот месец аргентинската ѕвезда одлучи да остане на„Камп Ноу“, но Англичаните и натаму инсистираат дека играчот не се откажа од одлуката да го напушти каталонскиот клуб.

Лионел Меси како што тврди британскиот „Дејли Мирор“ ќе се раздели со Барселона и наредното лето би можел да направи трансфер во Манчестер сити. Аргентинецот нема ништо против Куман, но е многу критичен кон луѓето кои го водат клубот, односно неодамна јасно потенцираше во пораката до Суарез што мисли за претседателот Жозеп Марија Бартомеу.

Од друга страна, Барса одлучи да молчи, ќе видиме дали Бертомеу ќе си замине, но Меси потенцира дека претседателот е само еден од луѓето во клубот.

Во Манчестер сити велат дека би отстапиле од своите финансиски ограничувања и би се обиделе да го ангажираат еден од најдобрите фудбалери во светот.

Прочитајте и...  Митревски и Порто ремизираа против Киелце

– Јасно е дека мора да бидеме подготвени да најдеме начин, но и другите клубови дефинитивно нема да се откажат. Меси е најдобриот играч на светот, ќе ги разгледаме опциите – рече еден од главните оперативци во премиерлигашкиот клуб Сити, Омар Берада.

Каталонците беа поразени од Хетафе во рамките од шпанската „Ла Лига“, неуспешни во „експериментот“ со Педри и Дембеле.

Гризман и натаму не може да се препознае, медиумите одамна го загубија трпението, прашање е што ќе направи тренерот Куман, иако тој нема подобар напаѓач, може да комбинира со Меси, а веќе одреден период се шпекулира доаѓањето на Мемфис Депај во зимскиот преоден рок 2021.

Поврзани вести

Митревски и Порто ремизираа против Киелце

Слободен печат

Лига на Европа: Наполи без Елмас поуспешен од Сосиедад

Слободен печат

Димитров со пресврт го победи Циципас во Виена

Слободен печат

Меси е како Хари Потер, ќе го фрлам телевизорот кога ќе се пензионира

Слободен печат

Поранешна руска тенисерка преживеала хорор во својот дом: Влегоа пет луѓе и ме врзаа, рацете ме болеа со денови

Слободен печат

Лига на Европа: Црвена Звезда пукна „петарда“, пораз на Тотенхем (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар