Tag : омар берада

Спорт Фудбал

Лео Меси наредното лето се сели во Премиер лигата!?

Слободен печат
На почетокот од минатиот месец аргентинската ѕвезда одлучи да остане на„Камп Ноу“, но Англичаните и натаму инсистираат дека играчот не се откажа од одлуката да...
Спорт Фудбал

Сити ја отвори вратата за Меси: Ние сме подготвени, сè зависи од него!

Слободен печат
Лионел Меси ова лето објави дека сака да го напушти „Камп Ноу“, подоцна се предомисли, односно не сака да оди на суд со Барселона поради...