Tag : жозеп марија бартомеу

Спорт Фудбал

Пике: Лео, издржи уште една година, ќе дојдат нови луѓе во Барса!

Слободен печат
Жерар Пике во четвртокот потпиша нов договор со Барселона до 2024 година и најверојатно ќе ја заврши кариерата во тој клуб. Пике се согласи на...
Спорт Фудбал

Лео Меси наредното лето се сели во Премиер лигата!?

Слободен печат
На почетокот од минатиот месец аргентинската ѕвезда одлучи да остане на„Камп Ноу“, но Англичаните и натаму инсистираат дека играчот не се откажа од одлуката да...
Спорт Фудбал

Меси: Им се извинувам на навивачите, грешев, но сè беше во корист на клубот!

Слободен печат
Дали Меси ќе ја напушти Барселона беше прашање кое го интересираше целиот свет. Во денешното ексклузивно интервју за каталонскиот „Спорт“, Аргентинецот испрати сосема спротивни пораки...
Спорт Фудбал

Бартомеу е подготвен да си оди доколку Меси не ја напушти Барса!

Слободен печат
Жозеп Марија Бартомеу е подготвен да си оди од Барселона, да си даде оставка, но само доколку Лионел Меси вети дека ќе остане во клубот....
Спорт Фудбал

Лапорта: Мислам дека ќе го продадат и Лео Меси!

Слободен печат
Поранешниот претседател на Барселона, Жоан Лапорта смета дека однесувањето на сегашната управа е неприфатливо, а како пример го наведува односот со Луис Суарез кој е...
Спорт Фудбал

Сетиен останува тренер на Барса, а наскоро нов договор за Меси!

Слободен печат
Првиот човек на каталонскиот клуб вели дека и следната сезона Кике Сетиен ќе биде на тренерската клупа. Жозеп Марија Бартомеу воедно е сигурен дека со...
Спорт Фудбал

Меси во Барселона до крајот на кариерата!?

Слободен печат
Екипата на Барселона ќе му понуди нов договор на аргентинската ѕвезда до лето 2023 година, информира „Мундо Депортиво“. Клубот сака да го задржи играчот до...
Спорт Фудбал

Бартомеу виновен за масовните оставки во Барселона!?

Слободен печат
Шест членови на управата на Барселона незадоволни од потезите на претседателот Жозеп Марија Бартомеу во четвртокот поднесоа оставки, што би можело да отвори криза во...
Спорт Фудбал

Бартомеу не е загрижен, Меси ќе остане во Барса

Слободен печат
Како прв човек на Барселона, Жозеп Марија Бартомеу е сигурен дека фудбалерот Лионел Меси ќе остане и после 2021 година, пишува „Мундо Депортиво“. – Точно...