По Реал, шокирана и Барселона (ВИДЕО)

Двете најтрофејни шпански екипи Реал Мадрид и Барселона имаа катастрофална увертира пред нивната пресметка идната недела.
По поразот на Реал Мадрид од Кадиз, и Барселона доживеа непријатно изненадување губејќи со 1:0 на гостувањето кај Хетафе.

За второто големо изненадување во Ла Лига денеска, се погрижи Хаиме Мата со голот од пенал во 56. минута. Претходно Френки де Јонг во сопствениот шеснаесетник го фаулира Даконама по што судијата покажа на белата точка.

Со победата над каталонците, Хетафе се искачи на врвот на табелата и заедно со Реал Мадрид, Кадиз и Гранада имаат по 10 бодови. Барселона по поразот остана на седум бода и на деветтатат позиција.

Кралска бламажа среде Мадрид (ВИДЕО)

 

Прочитајте и...  Пике: Лео, издржи уште една година, ќе дојдат нови луѓе во Барса!

Поврзани вести

Чаневски: Се подготвуваме, патуваме во Данска без ниту еден меч!

Слободен печат

ВИДЕО: Македонецот пред Ландин, Митревски повторно со најдобрата одбрана во ЛШ!

Слободен печат

Пике: Лео, издржи уште една година, ќе дојдат нови луѓе во Барса!

Слободен печат

ВИДЕО: Митревски и Ристовски во одлична форма пред „мисијата“ ЕП 2022!

Слободен печат

„Ел Класико“ ќе каже многу за иднината на Зидан во Реал!

Слободен печат

Ѓоковиќ на две победи од историја

Слободен печат

Остави Коментар