Кралска бламажа среде Мадрид (ВИДЕО)

Екипата на Кадиз направи вистинска сензација со победата над Реал Мадрид и тоа на гости. Кадиз славеше со 0:1 во дуелот со актуелниот шампион на Ла Лига. Одличувачкиот момент се случи на 16. минута кога Антони Лозано ги шокира фудбалерите на Реал Мадрид. Гостинските фудбалери не се затворија и продолжија … Продолжи со читање Кралска бламажа среде Мадрид (ВИДЕО)