Кралска бламажа среде Мадрид (ВИДЕО)

Екипата на Кадиз направи вистинска сензација со победата над Реал Мадрид и тоа на гости. Кадиз славеше со 0:1 во дуелот со актуелниот шампион на Ла Лига. Одличувачкиот момент се случи на 16. минута кога Антони Лозано ги шокира фудбалерите на Реал Мадрид.

Гостинските фудбалери не се затворија и продолжија да атакуваат кон голот на Тибо Куртоа, а статистиката по првите 45 минути изгледаше неверојатно, Реал Мадрид на домашен терен упати само еден шут во рамките на голот, додека гостите имаат дури пет шута.

Во второто полувреме, играчите на Реал се обидуваа да дојдат до израмнување, но нивните напади не беа толку опасни, освен во 79. минута кога Лука Јовиќ ја затресе мрежата на гостите, но голот беше поништен поради офсајд.

Прочитајте и...  ВИДЕО: Митревски и Ристовски во одлична форма пред „мисијата“ ЕП 2022!

До крајот на средбата Реал беше целосно безопасен и со многу проблеми го очекува наредното коло кога го игра најголемото светско дерби, Ел Класико против Барселона на „Камп Ноу“.

Поврзани вести

Чаневски: Се подготвуваме, патуваме во Данска без ниту еден меч!

Слободен печат

ВИДЕО: Македонецот пред Ландин, Митревски повторно со најдобрата одбрана во ЛШ!

Слободен печат

Пике: Лео, издржи уште една година, ќе дојдат нови луѓе во Барса!

Слободен печат

ВИДЕО: Митревски и Ристовски во одлична форма пред „мисијата“ ЕП 2022!

Слободен печат

„Ел Класико“ ќе каже многу за иднината на Зидан во Реал!

Слободен печат

Ѓоковиќ на две победи од историја

Слободен печат

Остави Коментар