Tag : хетафе

Спорт Фудбал

По Реал, шокирана и Барселона (ВИДЕО)

Слободен печат
Двете најтрофејни шпански екипи Реал Мадрид и Барселона имаа катастрофална увертира пред нивната пресметка идната недела. По поразот на Реал Мадрид од Кадиз, и Барселона...
Спорт Фудбал

Димитриевски има две понуди од шпанската „Ла Лига“

Слободен печат
Како што информираат шпанските медиуми, македонскиот репрезентативен голман би можел и следната сезона да игра во „Ла Лига“. Со екипата на Рајо Ваљекано не успеа...
Спорт Фудбал

Интер и Јунајтед нови четвртфиналисти во Лига Европа (ВИДЕО)

Слободен печат
Вечерва дознавме уште две екипи кои ќе патуваат на завршниот турнир „Фајнл-ејт“ во Германија, тие се Интер и Манчестер јунајтед. Поради пандемијата на Ковид-19 Интер...
Спорт Фудбал

Интер со Алексис Санчез во Лига Европа

Слободен печат
„Неро-аѕурите“ го објави списокот за новите натпревари во Лига Европа оваа сезона, а во истиот се наоѓа и Алексис Санчез. Чилеанскиот интернационалец според италијанските медиуми...
Спорт Фудбал

Димитриевски ќе игра во Ла Лига следната сезона, Хетафе најзагреан за негов трансфер

Слободен печат
Голманот на македонската фудбалска репрезентација, Столе Димитриевски, наредната сезона ќе игра во Ла Лига, бидејќи се наоѓа пред трансфер во Хетафе. Димитриевски сезонава брани за...
Спорт Фудбал

Реал со пенал до плус четири пред Барселона (ВИДЕО))

Слободен печат
Фудбалерите на Реал Мадрид го совладаа незгодниот Хетафе со 1:0 во последниот натпревар од 33. коло во Ла Лига. Со новата победа, „кралевите“ ја зголемија...
Спорт Фудбал

Ова е газда, дава 13.500 сезонски билети и тоа бесплатно

Слободен печат
Анхел Торес, сопственикот и претседател на шпанскиот прволигаш Хетафе, пријатно ги изненади сопствениците на сезонски билети. Торес изјави дека сите 13.500 сопственици на сезонски билети...
Спорт Фудбал

Пред точно 13 години Меси го постигна еден од најубавите голови во кариерата (ВИДЕО)

Слободен печат
Лионел Меси тогаш имаше 19. години и епитет на најдобар млад фудбалер кој не престануваше да ги воодушевува фановите ширум светот. Токму на денешен ден...
Спорт Фудбал

Интер предаде меч во јуниорската ЛШ, се повлекува и првиот тим од Лига Европа!?

Слободен печат
Интер се одлучи за радикален потег, го предаде мечот во јуниорската Лига на шампионите, а се шпекулира дека можно е истото да го направи и...
Спорт Фудбал

Еден реванш меч во ЛШ, и уште два во Лига Европа пред празни трибини!

Слободен печат
Шпанскиот министер за здравство, Салвадор Ила, во вторникот препорача спортските настани во Шпанија со голема очекувана посетеност од зоните назначени како висок ризик за коронавирус,...