19 C
Скопје

Лекарите од Бања Лука маките си ги кажаа преку оваа невообичаена новогодишна елка

Незадоволните работници на Институтот за физикална медицина „Д-р Мирослав Зотовиќ“ во Бања Лука минатиот викенд закачија „транспаренти“ на елката која е поставена во сала за вежбање на кои се испишани пораки кои се невообичаени за новогодишна елка. „Сакаме плата“ побараа медицинските работници од институтот.

Работниците во оваа здравствена установа утрово одржаа краток предупредувачки штрајк поради доцнење на платата.

Во текот на денот тие добија известување дека платата ќе ја добијат во текот на наредните денови.

Оваа необична новогодишна елка ја забележале пациентите кои доаѓале на вежбите тој ден, но пораките од елката набргу биле отстранети, пишува Српскаинфо.

Поврзани вести

Заев: Дијалог може да носи резултати, но не очекувам ништо за 27 април

Слободен печат

Новата фабрика на ЛЕАР во ТИРЗ Тетово ќе отвори до 1 500 нови работни места

Слободен печат

Шахпаска: Во новиот закон за работни односи ќе биде вклучена и формализација на неформалната работа

Слободен печат

„Лидл“ ќе вложи 500 000 евра во Македонија

Слободен печат

Бремена жена од Македонски Брод се породила во амбулантно возило

Слободен печат

Лекарите му дале само три дена боледување на ковид пациент зависен од кислород со сатурација 80!

Остави Коментар