Легендарниот Роналдињо му се враќа на фудбалот!?

Во Биркиркара од 2017 година до крајот на минатата сезона настапуваше поранешниот македонски репрезентативен голман Кристијан Наумовски (30) кој летово се пресели во Балзан.

Легендата Роналдињо (39) своевремено ги бранеше боите на ПСЖ, Барселона, Милан, а последен клуб му беше Флуминенсе.

Со Барса двапати ја освои „Ла Лига“, два трофеи во шпанскиот Суперкуп, а еднаш се закити и со титулата во Лигата на шампионите во сезоната 2005/06. Со Милан беше шампион во Серија А во сезоната 2010/11.

Прочитајте и...  Денот кога Македонија славеше над Белорусија со мајсториите на Пандев и Спировски! (ВИДЕО)

Воедно и со многубројни индивидуални признанија, а медиумите шпекулираат би можел повторно „магионичарот со топката“ да го гледаме на терените.

Биркиркара е во преговори за ангажман на Роналдињо, дали ќе бидеме сведоци на сензационален „кам-бек“, 18 месеци по објавувањето на неговата пензија?

Прочитај повеќе

Наместо во карантин, Систо возеше 27 часа до Копенхаген

Слободен печат

Фудбалскиот клуб Барселона донира 30.000 заштитни маски

Слободен печат

Хрватски ватерполист ја насмеа и одушеви јавноста од изолација! (ВИДЕО)

Слободен печат

Најстариот селектор и уште 400 вработени добија откази поради пандемијата

Слободен печат

Победија на сите 27 натпревари, но залудно! (ФОТО)

Слободен печат

Почина голема фудбалска надеж на Атлетико Мадрид

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Осум играчи на Вест Хем имаат симптоми на коронавирус

Слободен печат

Чеферин: Ќе ја загубиме сезоната доколку нема фудбал до крајот на јуни!

Слободен печат

Џеко ќе добие сериозна конкуренција во нападот на Рома?

Слободен печат

Кристијано Роналдо се откажува од 3,8 милиони евра!

Слободен печат

Денот кога Македонија славеше над Белорусија со мајсториите на Пандев и Спировски! (ВИДЕО)

Слободен печат

Македа: Сега не е приоритет двомечот против Вардар! (ВИДЕО)

Слободен печат