• кристијан наумовски

Наумовски, голманот на Шкупи: Оваа титула е за „Шверцери“

Слави клубот од Чаир, екипата на Шкупи ја оствари целта оваа сезона, успеа да ја освои титулата во Првата македонска лига. И официјално се промовираше како првак на нашата земја откако триумфираше на домашен терен во саботата против Ренова (2:0). – Не знам што да кажам, многу сум среќен за овој голем успех, мислевме дека …

Наумовски, голманот на Шкупи: Оваа титула е за „Шверцери“ Read More »