Лазаров прв стрелец, Кузмановски подобар во „македонското дерби“ на ЕХФ купот

Радува одличната форма на нашиот десен репрезентативен бек на Нант, а Дејан Манасков со Веспрем минимално беа подобри од Монпеље во ЛШ.

Денеска во рамките од третото коло од групната фаза на ЕХФ купот во дербито на „Ц“ групата Нант пред своите навивачи загуби од Магдебург со 28:31.

Во „македонското дерби“ славеше Филип Кузмановски кој за германската екипа реализираше три голови (3/5), а во францускиот тим Кирил Лазаров беше прв стрелец со шест погодоци (6/12).

На табелата води Магдебург со максимални шест бодови, два повеќе од Нант, следуваат Горење (два) и Адемар без бодови.

Да додадеме уште дека во 13. коло од Лигата на шампионите екипата на Веспрем на домашен терен триумфираше над Монпеље со 24:23.

Придонес во победата на унгарскиот првак имаше нашиот лево репрезентативно крило Дејан Манасков со еден погодок (1/2).

Прочитајте и...  „Пророкот“ Балотели: Крајот на светот се одложува се додека Ливерпул не ја освои титулата

Потсетување дека во последното 14. коло од групата „Б“ во ЛШ, Монпеље му гостува на Вардар на 29 февруари.

Прочитај повеќе

Брутален одговор на Рамос на шегата на Ајакс (ФОТО)

Слободен печат

Англичаните си имаат свои идеи по завршувањето на кризата со коронавирусот

Слободен печат

Барселона има план како летово да дојде и до Лаутаро и до Нејмар

Слободен печат

Порака до УЕФА: Полоши сте од Трамп

Слободен печат

Излечени 10 фудбалери на Валенсија од коронавирусот!

Слободен печат

Играчите на Шалке тренираат, социјално дистанцирани! (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Роналдо нов „светец“ или ќе се врати во Манчестер јунајтед!?

Слободен печат

Денот кога Ѓоковиќ ја промени историјата на светскиот тенис! (ВИДЕО)

Слободен печат

И судиите вежбаат во изолација: Аут, прекршок, офсајд..! (ВИДЕО)

Слободен печат

Откажан Грен слем турнирот „Вимблдон“

Слободен печат

Генијално: Нема Лига на шампиони? Нема проблеми за Боатенг! (ВИДЕО)

Слободен печат

Нејмар го замени ПСЖ со јужнокорејскиот Улсан (ФОТО)

Слободен печат