1 C
Скопје

Tag : ЕХФ Куп

Ракомет Спорт

Кузмановски повторно подобар од Лазаров

Слободен печат
Македонскиот репрезентативец Филип Кузмановски и неговиот Магдебург повторно го совладаа Нант во рамките на ЕХФ-Купот. Германскиот тим славеше со 29:28 над францускиот тим за кого...
Ракомет Спорт

Лазаров прв стрелец, Кузмановски подобар во „македонското дерби“ на ЕХФ купот

Слободен печат
Денеска во рамките од третото коло од групната фаза на ЕХФ купот во дербито на „Ц“ групата Нант пред своите навивачи загуби од Магдебург со...
Ракомет Спорт

„Четворка“ на Лазаров за нова победа на Нант

Слободен печат
Нант ја оствари втората победа во вториот натпревар во ЕХФ-Купот откако како гостин славеше со 35:28 над Горење. Француската екипа победата ја обезбеди уште во...
Ракомет Спорт

Победнички викенд на Македонците: Лазаров меѓу најефикасните против Адемар Леон!

Слободен печат
Викендов официјално стартуваше групната фаза во ракометниот ЕХФ куп, во првото коло успешно започна екипата на Нант која на домашен терен со резултат 34:28 беше...
Ракомет Спорт

Кузмановски и Магдебург со успешен старт во ЕХФ купот

Слободен печат
Денеска во првото коло од групата „Ц“ екипата на Магдебург на домашен терен со конечен резултат 32:26 (15:13) триумфираше над Горење Велење. Во редовите на...
Ракомет Спорт

Македонска пресметка во ЕХФ Купот, Лазаров против Кузмановски

Слободен печат
Денеска со ждрепка беа извлечени групите за новата натпреварувачка сезона во ЕХФ купот каде што ќе играат и тројца македонски репрезентативци. Магдебург од Германија на...
Ракомет Спорт

Металург ја заврши европската авантура

Слободен печат
Екипата на Металург ги заврши настапите во ракометна Европа уште на стартот. „Металурзите“ во реваншот од третото квалификациско коло од ЕХФ-Купот против Горење одиграа 23:23....
Ракомет Спорт

Ристовски ја одведе Бенфика во групите на ЕХФ купот! (ВИДЕО)

Слободен печат
Борко Ристовски во самиот финиш од средбата успеа да одбрани два пенали, што беше голем и клучен придонес на крајот неговата Бенфика да обезбеди настап...
Ракомет Спорт

Металург од Словенија носи негатива од пет гола

Слободен печат
Екипата на Металург е поразена со 19:24 на гостувањето кај Горење Велење во првиот натпревар од третото коло во ЕХФ-купот. на првиот натпревар. Резултатот можеше...
Ракомет Спорт

Горење е шанса за ракометарите на Металург да покажат дека вредат

Слободен печат
Ракометарите на Металург вечерва (20 ч.) против Горење ги започнуваат настапите во ЕХФ-Купот. „Металурзите“ во првиот натпревар од третото коло му гостуваат на словенечкиот тим....