18 C
Скопје

Tag : магдебург

Ракомет Спорт

ЕХФ Лига на Европа: Познати сите учесници на фајнал-фор

Слободен печат
Екипите на Фуксе Берлин и на Висла Плоцк се последните две екипи кои обезбедија пласман на завршниот турнир во ракометната Лига на Европа. На завршниот...
Ракомет Спорт

Лига Европа: Магдебург пресилен за Еурофарм Пелистер

Слободен печат
Денеска и во реванш осминафиналниот натпревар од ЕХФ Европската лига составот на Еурофарм Пелистер загуби во Германија од Магдебург со 35:24. Германците веќе беа на...
Ракомет Спорт

Реваншот со Магдебург шанса за поправање на впечатокот

Слободен печат
Ракометарите на Е. Пелистер денеска (18.45 ч.) му гостуваат на Магдебург во реванш осминафиналниот натпревар во Лигата на Европа. Дилемите околу победникот беа решени уште...
Ракомет Спорт

Граџан: Верувам дека во Магдебург ќе го покажеме вистинското лице

Слободен печат
Во вторник екипата на Еурофарм Пелистер со почеток од 18.45 часот ќе го игра реванш натпреварот од осминафиналето во ЕХФ Европската лига против Магдебург. Германците...
Ракомет Спорт

Бундеслига: Томовски со одлична партија, само еден гол за Пешевски

Слободен печат
Денеска во рамките од 23 коло во најсилното германско првенство нови настапи на македонските репрезентативци Жарко Пешевски и Мартин Томовски. Пикерот Томовски постигна еден гол...
Ракомет Спорт

Бабиќ: Бевме казнети за предвидливата игра

Слободен печат
Тренерот на Е. Пелистер, Жељко Бабиќ, смета дека поразот од 24:32 во првиот осминафинален натпревар е сосема заслужен бидејќи Магдебург беше поквалитетен ривал. Високиот пораз...
Ракомет Спорт

Магдебург го „смрзна“ Е. Пелистер на минус осум

Слободен печат
Ракометарите на Е. Пелистер доживеаја убедлив пораз од Магдебург од 24:32 во првиот осминафинален натпревар во Лигата на Европа. Убедливиот пораз во Битола, значи дека...
Ракомет Спорт

Еурофарм Пелистер верува дека може до сензација против Магдебург

Слободен печат
Денеска со почеток од 20.45 часот во салата „Боро Чурлевски“ – Битола ќе се одигра првиот натпревар од осминафиналето во Лига Европа помеѓу Еурофарм Пелистер...
Ракомет Спорт

Бабиќ: Никој не фаворит против Е. Пелистер во Битола

Слободен печат
Ракометарите на Еурофарм Пелистер заедно со Вардар се единствените македонски екипи кои ќе играат во нокаут фазата во европските купови. Битолчани утревеќер во салата „Боро...
Ракомет Спорт

Чаневски: Целта е да извадиме позитивен резултат во Битола

Слободен печат
Еурофарм Пелистер ги продолжува настапите во Лигата на Европа со осминафиналната пресметка со Магдебург. Првиот дуел од двомечот со германскиот тим се игра утревечер во...