-1 C
Скопје

Лазаров го победи коронавирусот и му се враќа на ракометот!

Најискусниот македонски репрезентативец успешно се опорави коронавирусот и повторно може да продолжи со обврските во Нант.

Кирил Лазаров ќе им се врати на тренинзите во Нант кој без нашиот десен бек успеа да триумфира во Лигата на шампионите против Целје, но и против Сесон во француското првенство.

В среда требаше да се одигра дуелот помеѓу ППД Загреб и Нант, но истиот ЕХФ го одложи поради позитивни случаи на ковид-19 во хрватскиот клуб.

Останува за Лазаров да се подготвува за натпреварот против Данкерк на 6 декември во рамките од националниот шампионат.

Македонецот претходно против Шамбери имаше пет погодоци од пет бодови, четири реализирани од седум метри.

Прочитајте и...  Романскиот претседател ја прими вакцината против коронавирусот

Поврзани вести

ВИДЕО: Јанис го доби европскиот дуел против Дончиќ

Слободен печат

СП Египет: Рутински победи на Данска и Унгарија

Слободен печат

Евролига: Изненадување во Пиреја, Фенербахче зареди со победите

Слободен печат

ВИДЕО: „Дерби дела капитале“ во знакот на Лацио

Слободен печат

Кошаркарите на Пелистер остануваат перфектни, го решија и МЗТ Скопје 

Слободен печат

Турција без проблеми по втор пат ја совлада БиХ

Слободен печат

Остави Коментар