• ковид-19

Германија подготвува нови мерки за третата есен од пандемијата

Германската Влада воведува нови мерки и правила во борбата против коронавирусот, со цел поуспешна заштита од нов бран инфекции во текот на есента и зимата, а се најавуваат и четири нови вакцини, пишува „Дојче веле“. Планот предвидува постепено воведување мерки, зависно состојбата во државата, а мерките ќе важат од 1 октомври годинава до 7 април …

Германија подготвува нови мерки за третата есен од пандемијата Read More »