21.8 C
Скопје

Купката на Клеопатра: Опуштете ги нервите, обновете ја кожата, ослободете го телото од токсини!

Студените есенски денови се одличен повод за оваа топла купка во која уживала и Клеопатра, а во овој кралски третман можете целосно да се опуштите и тоа во удобноста на вашата бања.

Додадете половина литар млеко во када исполнета со топла вода. Клеопатра уживала во придобивките од млечните бањи, па зошто да не уживате и вие како вистинска египетската кралица.

Фото: Профимедиа

За уживањето и третманот да бидат комплетни, додадете и неколку капки масло од лаванда и две лажички цимет.

Млекото ја омекнува кожата, истовремено ја прави поотпорнана студот, додека маслото од лаванда ќе се погрижи да добиете комплетно релаксирачки третман во вашата бања. Циметот ќе ги отстрани токсините од телото, ќе ја дезинфицира кожата и ќе го подобри расположението.

Поврзани вести

Познатиот југословенски киоск „К67“ беше поставен на „Тајмс Сквер“ во Њујорк: Но, дали светот знае за неговата културолошка историја?

Слободен Печат

Најмоќната деловна жена во светот: Шерил Сандберг прозборе дескриминацијата на жените во пандемијата

Слободен Печат

„Порака во шише го преминала Атлантикот“: По неколку години се создало неочекувано прекуокеанско пријателство

Слободен Печат

Погледнете што има да каже Ким Кардашијан за сопствениот љубовен живот

Слободен Печат

Џастин Бибер сподели ретка фотографија со неговиот татко: Тато, те сакам со целото мое срце

Слободен Печат

Погледнете кои хороскопски знаци се најдобри родители – рангирани!

Слободен Печат

Остави Коментар