Кралот на високите потпетици порачa: Ова е единствениот модел на сандали кој ви е потребен ова лето! (ФОТО)

Маноло Бланик, некрунисаниот крал на високите потпетици и славен дизајнер порачува кој е ултимативниот модел на сандали за ова лето.

Тој е човек чие име во модниот свет се изговара со голема почит и чии чевли претставуваат ултимативен знак на престиж. Речиси и да не постои ѕвезда и јавна личност која во својот гардеробер нема барем неколку пара негови чевли кои чинат од 500 па сè до неколку илјади долари.

Омилениот дизајнер на Кери Бредшо од “Сексот и градот”, се огласил за најновиот тренд за лето 2020 година, кога станува збор за чевлите.

Според неговите зборови, доколку планирате да купите само еден пар високи потпетици за ова лето – тоа мора да биде овој модел.

Прочитајте и...  Песната која беше најголемиот летен хит на Европа! (ВИДЕО)

„Ако планирате да купите еден пар високи потпетици, предлагам тоа да бидат „голи” сандали со потпетица од 7 центиметри, лесни како пердув и сосема отворени”, изјавил дизајнерот за “Travel and Leisure”.

Ваквиот модел одлично се комбинира и со елегантен вечерен стајлинг, но и со фармерки и бела кошула, односно добро искомбиирана дневна спортска елеганција.

View this post on Instagram

Sweatpants but make it fashion 😎

A post shared by Ingrid Wilkinson (@ingridwilkinson) on

Што се однесува до изборот на бои, дизајнерот тврди дека никогаш нема да погрешите со црните и белите модели бидејќи се вклопуваат со речиси секој аутфит. Но, доколку планирате да купите повеќе пара – предлозите се модел во црвена, бордо, лаванда, кралско сина боја…

Што се однесува до купувањето на обувки, Маноло вели: „Во ормарот е добро да имате едни добри рамни чевли, неколку едноставни салонки и секако, едни чевли со висока потпетица”.

 

Прочитај повеќе

Северина во мини фустан ја „заскокотка“ фантазијата на фановите! (ФОТО)

Слободен Печат

Песната која беше најголемиот летен хит на Европа! (ВИДЕО)

Слободен Печат

Едно од најскандалозните интервјуа во Холивуд: Вил Смит и Џејда Пикет Смит јавно разговараа за неверството! (ВИДЕО)

Слободен Печат

Забележана интересна промена кај Меган Маркл: Ова е новата омилена боја на војвотката која испраќа силна порака! (ВИДЕО)

Слободен Печат

Најстариот син на Дејвид и Викторија Бекам се вери со прекрасната актерка Никола Пелц! (ФОТО)

Слободен Печат

Овие 5 раси на кучиња го имаат најубавото влакно! (ФОТО)

Слободен Печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Контроверзна и незаборавна, имала страшно детство, стотина љубовници, а од скршеното срце никогаш не се опоравила

Слободен печат

Често настинувате, уморни сте, анксиозни? Можеби ви фалат овие витамини

Слободен печат

Стил на неделата: Илина Арсова, планинарка, алпинистка и ликовна уметница

Ј.К.Д

Кој е всушност принцот Филип? Од тешко детство, бројни скандали до влез во 100-та година од животот

Слободен печат

Ипанема, eдна од најсекси плажите на светот

Слободен печат

Сонувавте дека се бакнувате? Во зависност од сонот еве што може да значи

Слободен печат