Tag : потпетици

Магазин Магазин слајдер Сцена

Нада Димитријевиќ, девојката која потпетиците ги чува како експонат на диџеј пултот, гостува во Скопје!

Васко Спасоски
Овој петок е резервиран за старт на вториот дел од летната сезона и новиот серијал од Intermezzo Music Rituals забавите. За добрата журка со својот...
Жена Магазин Магазин слајдер

Кралот на високите потпетици порачa: Ова е единствениот модел на сандали кој ви е потребен ова лето! (ФОТО)

Слободен печат
Маноло Бланик, некрунисаниот крал на високите потпетици и славен дизајнер порачува кој е ултимативниот модел на сандали за ова лето. Тој е човек чие име...
Вести Свет

Јапонските авиокомпании укинаа барањето за носење на високи потпетици

Слободен печат
Најголемите авиокомпании во Јапонија, „Ол Нипон ервејс” (АНА) и „Џапан ерлајнс” (ЈАЛ) го укинаа правилото за кодекс на облекување со кое се бараше од стјуардесите...
Магазин

Од плакарот на Анита: Женските чевли не престануваат да чекорат

Анита Митровска
Женските чевли носат голема тежина, без разлика дали се изработени од кожа, скај, синтетика, превртена кожа… сите подеднакво носат голема тежина. Не менува ништо ниту...
Еспресо Жена Магазин Мода

Британките полудеа по ТРЕТМАНОТ од 600 евра за кој велат дека им го СПАСИЛ ЖИВОТОТ

Слободен печат
Колку и да сте „истренирани“ да носите високи потпетици, доколку во нив сте повеќе од неколку часа неизбежно ќе ве заболат стапалата. Дали сте се...
Еспресо Мода

Меланија Трамп: Најудобниот модел на високи потпетици до глужд

Слободен печат
Љубителките на високи потпетици може да се поделат на три тима: заколнати љубителки на шпицестите високи потпетици, љубителки на заоблените потпетици и заговорнички на двете...
Еспресо Мода Шоу биз

Меланија Трамп засенета од својата 74-годишна мајка (ФОТО)

Слободен печат
Првата дама на САД, Меланија Трамп со семејството по одморот се врати во Белата куќа. Таа дојде во друштво на сопругот, синот, но и родителите...
Еспресо Жена Магазин Убавина

ПАТИКИ, ПЛАТФОРМИ, ШТИКЛИ… Како обувките го менуваат изгледот на вашиот ЗАДНИК?

Слободен печат
Општопознато е дека носењето на различни обувки влијае на вашето држење, на колената и на грбот, но и на вашиот изглед. Некои дами посебно ги...
Еспресо Мода

СЕКОГАШ ЕКСТРЕМНА: Викторија Бекам шета во ДВА БРОЈА ПОГОЛЕМИ ПОТПЕТИЦИ, а нивната боја… (ФОТО)

Слободен печат
Викторија Бекам секогаш е прва кога станува збор за вакви екстремни промени и избори. Дизајнерката и поранешната Спајсица, Викторија Бекам фатена е на шопинг на...